Začal vysílat nový arabský zpravodajský kanál Alarab

Manáma - Vysílání dnes zahájil nový panarabský zpravodajský kanál Alarab, který podporuje saúdskoarabský miliardář Valíd ibn Talál. Na trh se zavedenými arabskými zpravodajskými stanicemi jako Al-Džazíra nebo Al-Arabíja tak vstupuje nový hráč, který s nimi bude soupeřit o diváky.

Televize Alarab, která vysílá z Manámy, dala ve svých prvních zprávách prostor šéfovi hlavní bahrajnské šíitské opoziční skupiny Chalílovi Marzúkovi, který zkritizoval rozhodnutí Bahrajnu odejmout 72 lidem občanství. Hlavní zprávou bylo zřejmé zavraždění japonského rukojmího islámskými radikály a vlna násilností v Egyptě.Alarab se tak přidává k řadě arabských televizních kanálů. Saúdskoarabský princ a miliardář Valíd bin Talál, který je synovcem nedávno zesnulého saúdskoarabského krále Abdalláha ibn Abdala Azíze Saúda, o projektu nové televize informoval v roce 2010. Začátek vysílání byl ale několikrát odložen.První zpravodajskou stanicí v arabském světě byla katarská Al-Džazíra, která začala vysílat v roce 1996. V roce 2003 jí vznikla konkurence v podobě dubajské Al-Arabíje ze skupiny MBC šejka Valída bin Ibráhíma al Ibráhíma, příbuzného zesnulého saúdského krále Fahda.Obě se v minulých letech a především po událostech takzvaného arabského jara staly terčem kritiky za to, že se do jejich zpravodajství údajně promítají názory jejich vlastníků. Katar byl obviňován z podpory egyptského Muslimského bratrstva, zatímco Saúdská Arábie toto uskupení prohlásila za teroristickou organizaci. Obě pozice se podle kritiků ve zpravodajství Al-Džazíry a Al-Arabíje odrazily.

Související

Zpravodajské studio Alarab

Nová arabská zpravodajská televize přestala vysílat krátce po zahájení

Manáma - Včera začala vysílat, dnes ani ne po 24 hodinách skončila. To je osud nové zpravodajské arabské televizní stanice Al-Arab. Stanice, která vysílá z bahrajnské metropole Manámy, to na svém twitterovém účtu vysvětlila technickým a administrativními důvody. Bahrajnský vládní tisk ale tvrdí, že televize porušila místní tradici o nestrannosti informací.

Více souvisejících

Al-Arab bahrajn

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy