Nová arabská zpravodajská televize přestala vysílat krátce po zahájení

Manáma - Včera začala vysílat, dnes ani ne po 24 hodinách skončila. To je osud nové zpravodajské arabské televizní stanice Al-Arab. Stanice, která vysílá z bahrajnské metropole Manámy, to na svém twitterovém účtu vysvětlila technickým a administrativními důvody. Bahrajnský vládní tisk ale tvrdí, že televize porušila místní tradici o nestrannosti informací.

Za novou satelitní stanicí, která se stává vedle katarské Al-Džazíry nebo saúdskoarabské Al-Arabíje dalším panarabským kanálem, stojí saúdskoarabský miliardář a synovec zesnulého saúdskoarabského krále Valíd ibn Talál.Prvním vysílacím hodinám dominovala zpráva o zavraždění dalšího japonského rukojmího radikály z Islámského státu. Na obrazovce se ale objevil také šéf hlavní bahrajnské šíitské opoziční skupiny Chalíl Marzúk, který zkritizoval rozhodnutí Bahrajnu odejmout občanství 72 lidem za údajné ohrožování bezpečnosti země. Bahrajn tento trest používá většinou pro kritiky režimu.Na svém twitterové učtu stanice tvrdí, že vysílání bude rychle obnoveno. Ředitel mediální agendy na ministerstvu informací Júsuf Muhammad řekl, že úřady spolupracují s vedením stanice a snaží se věc rychle vyřešit.V tisku se však objevila informace, že se Al-Arab nedrží bahrajnské "tradice o nestrannosti informací a odmítání všeho, co narušuje duch jednoty" .Stanice dnes ráno vysílala upoutávky na své pořady, ale bez zpravodajství.Bahrajn se podobně jako další arabské státy stále nevyrovnal s důsledky revolučních událostí, které začaly roku 2011. Tamní politickou situaci dlouhodobě zatěžuje fakt, že většinově šíitské zemi vládnou menšinoví sunnité. Al-Džazíra i Al-Arabíja se postupně dostaly do problémů rovněž kvůli údajné stranickosti ve zpravodajství o arabských revolucích.

Související

Zpravodajské studio Alarab

Začal vysílat nový arabský zpravodajský kanál Alarab

Manáma - Vysílání dnes zahájil nový panarabský zpravodajský kanál Alarab, který podporuje saúdskoarabský miliardář Valíd ibn Talál. Na trh se zavedenými arabskými zpravodajskými stanicemi jako Al-Džazíra nebo Al-Arabíja tak vstupuje nový hráč, který s nimi bude soupeřit o diváky.

Více souvisejících

Al-Arab

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy