Čech nepřežil pád ve Vysokých Tatrách. Zřítil se z hory Satan

Tragicky skončil pro českého občana výlet do slovenských Vysokých Tater. Devětačtyřicetiletý muž v úterý nepřežil pád z dvoutisícové hory Satan. Podle svědků padal několik stovek metrů.

O tragédii informovala agentura TASR s odkazem na vyjádření letecké záchranné služby Air - Transport Europe na sociální síti. Událost na tísňovou linku oznámili svědkové. 

"Po neodkladném vzletu ze základy se ve Starém Smokovci přidal na palubu i horský záchranář a vrtulník následně nabral směr do Mlynické doliny. Podle svědků utrpěl horolezec pád dlouhý přibližně 400 metrů. Ti se mu snažili okamžitě poskytnout první pomoc včetně laické resuscitace," uvedli letečtí záchranáři. 

Lékař byl spolu se záchranářem vysazen s pomocí lana přímo ke zraněnému. Český horolezec však utrpěl tak vážná zranění, že jim na místě podlehl. 

Související

Horská záchranná služba Vysoké Tatry

Záchranáři ve Vysokých Tatrách pomáhali dvojici Češek

Slovenské záchranáře o Velikonocích zaměstnali čeští turisté. Horská služba v pátek pomáhala dvěma horolezkyním v Mlynické dolině. Informovala o tom agentura TASR. Jeden český horolezec v týdnu nepřežil pád ve Vysokých Tatrách. 

Více souvisejících

Vysoké Tatry Slovensko horská služba

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy