Evropská komise (EK) neplánuje do chystaného 13. sankčního balíčku vůči Rusku zařadit nové zákazy dovozu. Informaci zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na nejmenované evropské diplomatické zdroje.
Navzdory některým výzvám ze strany členských států EU na rozšíření zákazu dovozu dalších zboží a surovin z Ruska chce Evropská komise představit sankční opatření, která vyvolají minimální diskusi v zemích EU a budou co nejrychleji schválena.
Zatímco nové zákazy dovozu nebudou součástí 13. sankčního balíčku, na seznamu EU má přibýt stovky jednotlivců a subjektů, avšak ne velké společnosti, uvedl diplomatický zdroj agentury Reuters.
Diplomat dále sdělil, že 13. sankční balíček směřovaný proti Moskvě rozšíří seznam ruských firem, kterým společnosti z EU nesmějí prodávat zboží s dvojím použitím, které má jak civilní, tak vojenské využití.
Podle anonymních zdrojů agentury Reuters by po přijetí 13. sankčního balíčku mohla EK navrhnout 14. balíček opatření, který by mohl zahrnovat i nové zákazy dovozu ruského zboží.
Plánované nové sankce jsou reakcí na druhé výročí ruské invaze na Ukrajinu dne 24. února. Jejich schválení vyžaduje jednomyslný souhlas členských států. EU již dříve v rámci sankcí zakázala dovoz diamantů a ropy z Ruska po moři.
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Související
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
EU (Evropská unie) , sankce , Rusko
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák