Vídeň - Ruský prezident Vladimir Putin nebyl spatřen na veřejnosti od 5. března. Jeho "zmizení" provází záplava spekulací o tom, co s ním je. Rakouský deník Kurier nově uvedl, že šéf Kremlu má vážné problémy se zády. Do Moskvy prý odletěl jeden vídeňský ortopéd. Dle jiný zpráv Putina skolila chřipka. Nebo je snad za mřížemi?
Podle některých trpí rakovinou, podle jiných je po mrtvici, další míní, že už není mezi živými. Objevily se i názory, že v Kremlu možná došlo k převratu a Putin sedí v cele. Zajímavá je i verze, která hovoří o tom, že se prezidentovi narodila ve Švýcarsku dcera. Mluvčí Kremlu Peskov se nechtěl k žádným zprávám na toto téma vyjadřovat.
Podle dnešní informace televize Dožď Putin odpočívá ve své rezidenci na Valdaji v Novgorodské oblasti severozápadně od Moskvy. Léčí si prý chřipku. Kreml přitom potvrdil, že v pondělí čeká prezidenta jednání s jeho kyrgyzským protějškem Almazbekem Atambajevem v Petrohradu. I toto jednání ale vyvolává podle ruských blogerů otazníky. Pokusy novinářů akreditovat se jsou podle blogera Rustěma Adagamova neúspěšné.
VIDEO: Putin za mřížemi?
Zdroj: YouTubeStranou pozornosti nezůstala ani skutečnost, že se Putin stáhl krátce poté, co byl nedaleko Kremlu zavražděn jeho velký kritik, předák ruské opozice Boris Němcov. K tomu Kurier poznamenal, že se po tomto zločinu rýsují v ruském vedení trhliny mezi Putinovým okolím a radikálnějším nacionalistickým křídlem.
Psali jsme: Palácový převrat v Rusku: Putin svržen, oznámil jeho exporadce Putinovi se narodila dcera, oznámil tisk. Proto zmizel?Kurier na svém webu tvrdí, že se dnes z nejmenovaných zdrojů dozvěděl, že ruský prezident má problémy se zády. Pomoci se mu prý snaží rakouský lékař, který kvůli tomu odletěl do Moskvy.
Související
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
Vladimír Putin , Rakousko , Rusko
Aktuálně se děje
před 28 minutami
Počasí do konce týdne: Mohou se objevit i bouřky
včera
Zelenskyj poslal Trumpovi naléhavý dopis
včera
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
včera
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
včera
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
včera
Trump se snaží zajistit, aby po konci v úřadu nemohl být vyšetřován
včera
Kongo devastují bomby i ebola. Situace je kritická, do země poletí ředitel WHO
včera
NASA zveřejnila podrobnosti o chystané základně na Měsíci
včera
Ministerstvo zdravotnictví posílilo pravomoci praktiků. V těchto případech nahradí specialisty
včera
Žádné dohody ohledně Hormuzského průlivu jsme nedosáhli, oznámil Írán
včera
EU stále neví, kdo by měl komunikovat s Ruskem. Neshodla se ani, jestli jednat chce
včera
Trumpova Rada míru nemá na účtu ani dolar. Dosud přitom vůbec nic neudělala
včera
Rekordní výhra Čecha v Eurojackpotu. Činí téměř tři miliardy korun
včera
Muniční iniciativa má nový problém, přiznal prezident Pavel
včera
Český tým začal s Kanadou dobře, favorité ale nakonec potvrdili svou roli
včera
Žádná dohoda, ale memorandum. Američané a Íránci se ani tak stále nedohodli
včera
Tropické počasí sužuje Evropu. Bude to častější, upozorňují experti
26. května 2026 21:58
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
26. května 2026 21:04
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
26. května 2026 19:57
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
Pacientům, kteří potřebují například léky na cukrovku nebo srdeční selhání, se ulehčí život. Od letních prázdnin nebudou muset zbytečně obíhat specialisty kvůli pouhému receptu. Změnu prosadilo ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem (ANO).
Zdroj: Jan Hrabě