Rakousko

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 
UNRWA (Photo by Iyad Faouri)

Skandál kolem UNRWA bobtná. Další země zastavují financování agentury OSN

Japonsko a Rakousko v pondělí oznámily, že na základě postupu několika dalších států pozastavují své finanční příspěvky pro agenturu OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA). Tato rozhodnutí přicházejí po obvinění Izraele, že někteří pracovníci UNRWA se loni podíleli na útoku palestinského militantního hnutí Hamás na Izrael. 
německá policie

Teroristická hrozba v Německu. V Rakousku zatkli tři lidi podezřelé z islamismu

V Rakousku byly dnes zatčeny tři osoby v rámci vyšetřování plánů na provedení teroristických útoků v kostelích v Německu, Rakousku a Španělsku. Informaci zveřejnila agentura APA s odvoláním na vídeňskou prokuraturu. Zatčení jednotlivci pocházejí z islamistických kruhů. Kvůli této hrozbě byla pro turisty uzavřena katedrála v Kolíně nad Rýnem v Německu. 
Rakouská policie

Letecké neštěstí v Rakousku nejspíš nepřežili Češi, uvedla policie

Sobotní leteckou havárii v Rakousku s největší pravděpodobností nepřežili čtyři Češi, uvedla hornorakouská policie v nedělní tiskové zprávě. Totožnost obětí, mezi nimiž jsou dva muži a dvě ženy, je však nadále ověřována ve spolupráci s českými úřady. V případu byla nařízena pitva. 

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy