Devon (Británie) - Chtěla si na mateřské dovolené přivydělat nějaké peníze a zároveň nakrmit děti, kterým se nedostává mateřské mléko. Začala tak své přebytečné mléko prodávat přes internet. Jakým šokem pro ni ale bylo, když jedinými zákazníky byli plešatící muži ve středním věku.
Když jedenatřicetiletá Toni Ebdonová z Devonu na jihozápadě Anglie před pěti lety poprvé otěhotněla a zůstala doma jako svobodná matka, musela otáčet každou korunu. Díky podnikavému duchu a dobrému srdci se rozhodla, že sobě i okolí vypomůže prodejem mateřského mléka, které její syn sám nespotřeboval.
"Měla jsem spoustu přebytečného mléka a nabízela je bankám mateřského mléka po děti, ale byly pořád plné," vzpomíná Toni. Protože jako matka samoživitelka nebyla schopná utáhnout chod domácnosti sama, rozhodla se, že bude své mléko prodávat přes internetový obchod Gumtree.
"Vydělala jsem si dostatek peněz, abych přečkala do chvíle, než mi přijdou dávky z mateřské," vysvětluje žena, která nedávno porodila druhé dítě. Jenže místo toho, aby její mléko pomáhalo potřebným dětem, jedinými zákazníky byly postarší pánové s podivnou zálibou v mateřském mléce. Za čtyři unce, což je asi 114 gramů, si svobodná matka účtovala 15 liber.
"Jeden z nich mi nabízel dokonce 50 liber za bezmála 30 gramů mléka, pokud by bylo úplně čerstvé. To jsem ale odmítla," popisuje své zážitky se zákazníky Toni. Všichni kupci byli muži a vypadali dost podobně - plešatící a ve středním věku. Jeden z nich prý ve svém tvídovém saku a brýlích vypadal jako profesor.
Jenže ženin počin nedokázala ocenit sociální služba, která matku začala prošetřovat. Tvrdili, že je špatná máma, a tím, co dělá, ohrožuje své dítě. To ale Toni odmítá: "Vím, že je docela nechutné, když dospělí chtějí pít mateřské mléko, na druhou stranu ale dělají lidi i horší věci."
"Své dítě jsem nikdy neohrozila, nikdy jsem zákazníky nevzala domů. Mléko jsem jim předávala na veřejných místech, kde bylo hodně lidí. Ze schůzky jsem odcházela první a než jsem šla domů, navštívila jsem ještě několik různých míst, aby mě nemohli sledovat. Dítě jsem s sebou nikdy nebrala," obhajuje se žena.
S prodejem mléka ale byla nucena kvůli nenávistným reakcím okolí a nesouhlasu sociální služby přestat. "Je mi líto, že se lidé nedokážou zbavit předsudků a hrozně rychle vás odsoudí," stěžuje si Toni, která se teď bude muset podívat po jiném typu přivýdělku.
Související
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
Harry a Meghan nevysvětlili odchod z USA. Trump mlčí, i když na něj poukazují
Velká Británie , ženy , děti
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
před 2 hodinami
I Kanada má svá esa v rukávu. Jak zareaguje na Trumpovu obchodní válku?
před 3 hodinami
"Novinářské kachny." Peskov odmítl zprávy o chystané mobilizaci
před 4 hodinami
Němečtí vyšetřovatelé objevil u letiště v Lipsku třetí dron s výbušninou
před 6 hodinami
Trumpova mocenská představa narazila na tvrdou realitu. Po Íránu se ho nezalekla ani Kanada
před 7 hodinami
Počasí do konce září: Léto se chýlí ke konci, tropy vystřídá ochlazení
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
včera
Ukrajina po náletech na Wildberries zahájila útoky na centra druhého největšího ruského prodejce
včera
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
včera
Jednání mezi USA a Kanadou zkolabovala. Trump rozpoutal novou obchodní válku
včera
Očkování proti rakovině naráží na první problém. Od lidí, kteří mu vůbec nerozumí
včera
Zelenskyj: Rusko koncem roku zahájí novou vlnu mobilizace, povolá 300 000 vojáků
včera
USA vyhlásí "ekonomický den D". Írán čekají nejtvrdší sankce v historii
včera
Počasí v novém týdnu. Vrátí se tropy, víkend už bude zase chladnější
23. srpna 2026 21:51
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.
Zdroj: Jan Hrabě