Varšava - Exorcismus se nevykonává pouze u jednotlivců. Polský kněz se v doprovodu asi padesátky svých věrných z vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) pokusil o vymítání ďábla z velmi čteného deníku Gazeta Wyborcza.
Kněz pronesl modlitbu před sídlem liberálního listu, kde mu dělali společnost další věřící nesoucí ikonu Panny Marie a transparent s nápisem "Křížová výprava za vlast".
Akci organizátoři zdůvodnili údajnými lžemi, které prý i další polská média píší o vládě PiS. Na průvod se z kanceláří novin snesla sprška listů, na nichž byly humorné obrázky s hesly bránícími nezávislost tisku.
Polská média jsou k působení PiS velmi kritická obzvlášť kvůli snaze nové vládní garnitury provést co nejvíce personálních změn v citlivých státních institucích.
Nad budovou Gazety Wyborczy, kterou založil bývalý antikomunistický disident Adam Michnik, již nějakou dobu vlaje vlajka s nápisem "Ústava bez cenzury".
Související
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
Polsko , exorcismus , Noviny / tisk
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
před 2 hodinami
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
před 3 hodinami
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
před 3 hodinami
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
před 4 hodinami
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
před 5 hodinami
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
před 6 hodinami
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
před 6 hodinami
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
před 7 hodinami
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
před 8 hodinami
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
před 9 hodinami
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
před 10 hodinami
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 11 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
Polsko v rámci své snahy stát se klíčovou pevností NATO vůči Rusku spustilo rozsáhlý civilní program wGotowości neboli Připravenost, který učí dobrovolníky dovednostem potřebným pro přežití v dobách krize. Tato iniciativa představuje největší projekt dobrovolného obranného výcviku v polské historii a klade si za cíl propojit armádu s veřejností a psychologicky připravit společnost na případný válečný stav.
Zdroj: Libor Novák