Düsseldorf – Německá policie žádá občany o neobvyklou věc. Němce prosí, aby se v době pouličních karnevalů nepřevlékali za teroristy a džihádisty.
Policie v Porýní varuje občany, aby se v při blížících se pouličních karvenalech nepřevlékali za teroristy. „Můžeme jen lidi naléhavě prosit, aby se do takových kostýmu na velkých akcích neoblékali," cituje list Rheinische Post mluvčího policie v Monchengladbachu.
„Pokud se tak někdo chce převléci na své soukromé párty, prosím, do toho, Ale prosím, nedělejte to na veřejnosti," dodal. Také policie v Düsseldorfu prosím, aby se „lidé takovému oblečení vyhýbali".
Pouliční karnevaly se podle serveru The Local konají po celém západním a jižním Německu, součástí těchto akcí je i zvyk převlékat se do různých kostýmů a masek. Tato varování přicházeí kvůli incidentu, kdy byly zrušeny oslavy Nového roku v Mnichově kvůli nahlášení bomby.
Policie si nedělá starosti jen o to, co mají lidé na sobě, ale i o to, co si přinesou jako doplňky. K řadě kostýmů, ať už jde o policisty, vojáky, kovboje nebo indiány, totiž patří i zbraně. Ty by prý proto lidé taky měli nechat doma.
„Některé vypadají velmi reálně. Jsme vyškoleni, abychom poznali rozdíl, ale musíte stát velmi blízko, abyste byli schopni rozlišit napodobeninu a skutečnou zbraň," uvedl jeden z policistů.
Související
Ruský dezertér uprchl z fronty na Ukrajině do Německa. Nic mu doma nehrozí, tvrdí úřady a posílají ho zpět
Německo chce koupit za stovky milionů eur protidronový systém, který na Ukrajině selhal
Německo , karneval , Policie Německo
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
před 48 minutami
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
před 1 hodinou
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
před 1 hodinou
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
před 2 hodinami
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
před 3 hodinami
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
před 3 hodinami
Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky
před 4 hodinami
Babiš označil Brejchovou za ikonu. Klempíř zmínil hlubokou stopu jejího herectví
před 4 hodinami
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
před 5 hodinami
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
před 6 hodinami
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
před 7 hodinami
Vážná nehoda na D1 u Prahy. Převrátil se kamion, dálnice byla večer uzavřená
před 8 hodinami
Počasí se příští týden citelně oteplí. Naměříme až 10 stupňů
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
Představte si, že je září roku 1859. Sedíte u svého telegrafu, když vtom noční oblohu rozzáří polární záře viditelná i v tropech. Vzápětí z vašeho přístroje vyletí sprcha jisker, která vás srazí ze židle a zapálí papíry na stole. Tehdejší telegrafisté zjistili, že mohou posílat zprávy i po odpojení baterií – dráty totiž nabíjela energie z nejsilnější geomagnetické bouře v zaznamenané historii, známé jako Carringtonova událost.
Zdroj: Libor Novák