Kodaň/Jakarta - Dánský lovec pokémonů narazil v odpadní stoce na mrtvolu. Populární hra vtrhla také do Indonésie a tamní úřady musejí zakročit.
V současné době velice populární herní aplikace Pokémon GO pro smartphony navádí hráče, aby chytali animované postavičky v reálném světě. Nadšence na dánském ostrově Fyn ale nasměrovala k méně zábavnému "úlovku", informovala agentura DPA.
Dánská policie uvedla, že objevené tělo muselo ve stoce ležet už delší dobu. "Nebylo možné určit identitu, ani pohlaví či věk. Tělo tam už muselo být nějakou dobu a voda a vítr ho dost poznamenaly," sdělil nejmenovaný policejní mluvčí.
Úřady nejen v Dánsku mají s hledači pokémonů nemalé problémy. V honbě za animovanými postavičkami pronikají do cizích zahrad, do škol nebo třeba i na staveniště.
Indonésie se chystá zakázat policistům a vojákům hraní Pokémon Go. Úřady se obávají, že by tato hra pro chytré telefony mohla ohrozit bezpečnost, případně být zneužita sebevražednými útočníky k získání přístupu na střežená místa, napsal dnes zpravodajský server The Times.
"Musíme se mít na pozoru před těmi, kdo by mohli zneužít hru Pokémon Go jako zástěrku pro jiné úmysly," řekl mluvčí národní policie Boy Rafli Amar. "Obáváme se také, že by policisté mohli této hře propadnout natolik, že by přestali odpovídajícím způsobem sloužit veřejnosti."
V pondělí byl na indonéském ostrově Jáva zadržen francouzský turista, který vstoupil na vojenskou základnu, protože lovil virtuální pokémony.
Související
Bělorusko prý odhalilo, k čemu slouží hra Pokémon Go. Minsk před ní varuje
Svatý Petr nahradil pokémona Pikaču. Církev spustila novou hru
hra Pokémon Go , dánsko , indonésie
Aktuálně se děje
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
včera
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
včera
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
včera
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
včera
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
včera
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
25. prosince 2025 21:05
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
25. prosince 2025 19:48
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
25. prosince 2025 18:35
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
Ukrajinská armáda během čtvrtka podnikla masivní úder na energetickou infrastrukturu hluboko v ruském vnitrozemí. Podle oficiálních informací ukrajinského generálního štábu zasáhly britské střely Storm Shadow ropnou rafinerii v Novošahtinsku v Rostovské oblasti.
Zdroj: Libor Novák