Bratislava - Obyvatelé Slovenska jsou podobně jako Češi vyhraněni proti migrantům z blízkovýchodních zemí a z Afriky. Rozhodli se proto proti nim bojovat neotřelou metodou, a sice jídlem.
Fotbalový klub FK DAC 1904 Dunajská Streda se svou nelibostí k migrantům netají. Rozhodl se proto veřejně bojovat proti uprchlíkům pomocí originálních zbraní, zmrzlinou a kuřecím papikášem.
Na kauzu upozornil podle slovenských médií aktivista Martin Dubéci na svém Facebooku. "Paprikášem a točenou zmrzlinou proti islamizaci, vyzvalo ve své veřejné výzvě vedení fanklubu DAC Dunajská Streda," napsal a jako důkaz odcitoval část prohlášení:" Nepodporujme rozmach islámského národa. Stačí nám i naše točená zmrzlina namísto balkánské, náš kuřecí paprikáš místo kebabu."
Fanoušci fotbalu ale nebojují jen proti muslimům, vadí jim i uprchlíci s křesťanskou vírou. "Podporujeme domácí porodnost !!! Pokud někoho osud odvál od jeho domoviny, rádi mu pomůžeme dostat se domů," citují fanoušky maďarské noviny Új Szó.
Psali jsme: Debaty o efektivní solidaritě budou pokračovat, očekává Slovensko Slovensko chce ústavou chránit půdu před cizinciDubéci dodal, že o spojení kebabu a islamizace mluvil i nynější šéf parlamentu Andrej Danko. "Chtít řešení v bezpečnosti či migraci je zcela normální. Jsou to vážněá a důležitá témata. Proč jsme ale pak dovolili, aby naše veřejná diskuse klesla do těchto nížin, kde řešíme takové věci, to fakt netuším," píše.
Výzva fanoušků Dunajské Stredy našla podporu i mezi politiky. Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP) uvedla, že autory výzvy chápe. "Chápu autory výzvy. Politická elita je nechala o samotě v obavách plynoucích z masivního a nekontrolovaného přistěhovalectví. Proto zůstali zoufalí a svým vlastním způsobem upřímně reagují," řekl pro maďarské noviny József Menyhárt, předseda strany.
Dodal, že za tento stav mohou především západní politici. Vinu vidí zejména v německé kancléřce Angele Merkelové.
Související
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
před 1 hodinou
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
před 2 hodinami
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
před 3 hodinami
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
před 4 hodinami
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
před 4 hodinami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 5 hodinami
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 6 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 7 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
včera
Letadlová loď USS Abraham Lincoln se po devíti měsících u Íránu vrací na základnu
včera
Dluh USA je astronomický. Zdvojnásobil se za pouhých 10 let
včera
Hanba, křičeli lidé na Okamuru u Českého rozhlasu. Pískalo se i na Pavla a Schillerovou
Pietní akt připomínající tragické události ze srpna 1968 před budovou Českého rozhlasu v Praze provázely výrazné projevy nesouhlasu ze strany veřejnosti. Při vystoupeních některých ústavních činitelů a představitelů státu se z davu ozýval pískot i pokřiky.
Zdroj: Libor Novák