Londýn - Londýnská metropolitní policie nadále věří, že útočník Khalid Masood, který ve středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, jednal osamoceně.
Nic nenaznačuje tomu, že by byly plánovány další útoky, dodaly podle zpravodajského serveru BBC News policejní zdroje. Policie po atentátu zadržela 11 lidí pro podezření z přípravy teroristického útoku, většinu z nich ale již propustila. Ve vazbě zůstává jen jeden muž z Birminghamu.
"Musíme se všichni smířit s tím, že možná nikdy nepochopíme, proč to udělal. Tato informace mohla zemřít s ním," prohlásil policista Neil Basu. Masood, který nejprve najel do kolemjdoucích autem a poté zaútočil nožem, byl později zastřelen policií.
"Nadále jsme přesvědčeni o tom, že Masood jednal ten den sám. Nemáme žádné tajné informace, které by naznačovaly, že jsou plánovány další útoky," konstatoval.
"Ovšem i v případě, že svůj čin připravoval sám, se musíme pokusit objasnit, proč tento neslýchaný čin spáchal, abychom uklidnili Londýňany a poskytli odpovědi na otázky rodin obětí i přeživších," dodal.
Související
Děsivý útok u britského parlamentu: Súdánec najížděl do lidí, dostal doživotí
Co je vlastně terorismus? Už ani na tom se odborníci neshodnou
teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně (22. března 2017) , Khalid Masood (útočník z Londýna) , Velká Británie
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Tragédie v řadách policie. Potápěč se nevynořil při výcviku na Vysočině
před 1 hodinou
Norský expremiér se pokusil vzít si život. Uškodily mu Epstein Files
před 2 hodinami
Policejní manévry v Havířově. Muž, který střelbou zranil policistu, je po smrti
před 2 hodinami
Měl závratě a bolesti. Ministr Klempíř popsal pondělní nehodu
před 3 hodinami
Trump se chválil a vyjmenovával úspěchy. Írán označil za největšího sponzora teroru
před 5 hodinami
Počasí: Jaro přišlo do Česka. Teploty ještě tento týden vyrostou až na 17 stupňů
včera
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
včera
Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi
včera
Jak nám sportovci zase jednou dali důvod tomu, proč má olympiáda i v dnešním světě smysl
včera
Británie a Francie plánovaly vyzbrojit Ukrajinu jadernou bombou, prohlásil bez důkazů Putin
včera
Zelenskyj pozval Trumpa na návštěvu Ukrajiny
včera
Čtyři roky války na Ukrajině otřásly celým světem. Mezi Ukrajinci sílí vyčerpání a pocit, že zůstali sami
včera
VIDEO: Zelenskyj světu na výročí války poprvé ukázal svůj bunkr
včera
Belgie se po ostré hádce snaží narovnat vztahy s USA
včera
Řehka označil Rusko za největší hrozbu: Politika Kremlu směřuje k rozvratu světového řádu
včera
Fico se přidal na stranu Ruska, tvrdí SaS. Podala na něj trestní oznámení za vlastizradu
včera
Peskov k výročí invaze: Západ se snaží Rusko rozdrtit, válka sjednotila zemi
včera
Počasí se má uklidňovat. Povodňová hrozba vyvrcholí ještě dnes
včera
Trump plánuje nově zavedená cla ještě navýšit
včera
Ve válce padlo 55 tisíc ukrajinských vojáků, prohlásil Zelenskyj. Na ruské straně jsou ztráty vyšší, spočítala BBC
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj u příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze v plném rozsahu prohlásil, že Ukrajina udělá vše pro to, aby dosáhla míru. Podle jeho slov Vladimir Putin nedosáhl svých cílů, kterých chtěl v sousední zemi docílit. Zelenskyj během vzpomínkových akcí v Kyjevě zdůraznil, že od 24. února 2022 padlo nejméně 55 000 ukrajinských vojáků, ačkoliv odhady stanice BBC naznačují, že počet obětí může být až 200 000.
Zdroj: Libor Novák