Řím - Záchranáři dnes u libyjského pobřeží pomohli 560 uprchlíkům, informovala italská pobřežní stráž. Operace se zúčastnila plavidla italského námořnictva a pobřežní stráže.
Uprchlíci byli na dvou gumových člunech a pěti malých dřevěných plavidlech. Na palubu jednoho záchranného plavidla bylo vyzdviženo také tělo mladého Gambijce, jehož podle svědků převáděči zastřelili. Důvodem byl údajně spor o baseballovou čepici, informují zahraniční agentury.
Organizace Lékaři bez hranic (MSF) oznámila, že v pátek ráno její loď dorazí do sicilského přístavu Catania s těly šesti uprchlíků, které lidé z MSF našli ve Středozemním moři tento týden.
Jak uvedla agentura Reuters, od Velikonoc panovalo u Libye špatné počasí a lodě s uprchlíky od jejích břehů nevyplouvaly. Loni do Itálie dorazilo zhruba 181.000 běženců a od začátku letošního roku asi 37.000, poznamenala agentura AFP.
Nevládní organizace, které pomáhají uprchlíkům na moři, někteří v Itálii kritizují a viní je ze spolupráce s převáděči. Nevládní organizace ale obvinění popírají. V Itálii se činnost těchto skupin vyšetřuje. Dnes se jich zastal premiér Paolo Gentiloni, když děkoval záchranářům za to, že pomáhají lidem u libyjských břehů.
Související
Nedodržení závazků, se kterým dokážeme žít. První reakce EU na nová Trumpova cla
Darovat, nebo zlevnit. V EU začal platit zákaz likvidace neprodaného oblečení, firmy už jej nesmí vyhazovat
EU (Evropská unie) , uprchlíci , Itálie
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nedodržení závazků, se kterým dokážeme žít. První reakce EU na nová Trumpova cla
před 2 hodinami
Armáda zveřejnila nové informace o stavu vojáků po zřícení vrtulníku
před 3 hodinami
Čína zařadila českou Tatru na sankční seznam
před 4 hodinami
Trh s ropou drží na uzdě vynalézavá řešení, ta ale dochází. Co bude, až padnou poslední zábrany?
před 5 hodinami
Krize na Blízkém východě eskaluje. Hormuzský průliv zůstává zavřený, lodě nemohou už využít ani Báb al-Mandab
před 7 hodinami
Nová Trumpova cla pocítí nejvíc obyčejní Američané. Podle expertů Trump překročil své pravomoci
před 8 hodinami
Měsíc od zemětřesení ve Venezuele: Pět tisíc mrtvých a 16 tisíc zraněných. Desetitisíce lidí se stále pohřešují
před 9 hodinami
Trump uvalil na 80 zemí světa včetně EU nová cla
před 10 hodinami
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 12 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
Cena ropy na světových trzích prudce stoupá a blíží se k hranici sta dolarů za barel. Důvodem je výrazné vyostření konfliktu na Blízkém východě, který se z Hormuzského průlivu nově přelévá do strategických vod Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák