Mayová s useknutou hlavou a Britové prchající před IS. Karikaturisté z Charlie Hebdo opět udeřili

Paříž – Francouzský satirický politický časopis Charlie Hebdo opět silně čeří vody. Na titulní straně zveřejnil karikaturu britské premiérky Theresy Mayové, která drží svou vlastní useknutou hlavu. Kromě toho magazín zveřejnil řadu dalších kreseb, které satiricky reagují na britskou odpověď na poslední teroristické útoky v Londýně.

Satirický časopis, jehož redakce se 7. ledna 2015 stala terčem teroristického útoku, při němž byl zavražděn šéfredaktor i se svou přidělenou policejní ochranou a řada klíčových redaktorů, se v nejnovějším čísle zaměřil na britskou reakci na řadu nedávných útoků, při kterých teroristé bombami i noži napadli civilisty a policisty.

Theresa May on the front of Charlie Hebdo in France ?? pic.twitter.com/RhNiAxexcN

— Lauren Hurley (@laurenhurley_) 7. června 2017

Charlie Hebdo kritizuje britskou vládu, která prý selhala při přijímání opatření proti radikálním islamistům. I proto se na titulní straně nového vydání pod nápisem "anglický multikulturalismus" objevuje premiérka Mayová držící vlastní useknutou hlavu, která říká, že „čeho je moc, toho je moc!“ 

Další karikatury z tohoto vydání Charlie Hebdo ztvárňují Londýňany prchající před teroristickým útokem – včetně dnes již kultovního muže unikajícího i s půllitrem piva v ruce. Vše je doplněno titulkem: „Typy na hubnutí od Islámského státu: Běhejte rychle!“

I remember supporting @Charlie_Hebdo_ during their attacks, only to be mocked by them for ours. #LondonBridge pic.twitter.com/f91RiJFxV5

— LIAM (@LiamC0nnell) 8. června 2017

Časopis také se zaměřil na ty, kteří v důsledku útoku na redakci Charlie Hebdo tvrdili, že si zaměstnanci mohou za útok sami, protože zveřejněnou karikaturou proroka Mohameda urazili muslimy. Kresba dvou zdánlivě stereotypních Britů je doplněna titulkem: „Alespoň nikdo nekarikoval Proroka.“

Nové číslo bylo vydáno ve čtvrtek, tedy v den, kdy si Britové volili nový parlament. Navazuje na minulé číslo, které se zaměřovalo na francouzské prezidentské volby. V něm si karikaturisté vzali na paškál Emmanuela Macrona a věkový rozdíl mezi ním a jeho ženou, která bývala jeho učitelkou. Na karikatuře se objevil Macron a jeho čtyřiašedesátiletá žena, která byla zobrazena jako těhotná. „Bude dělat zázraky,“ uvedl magazín v popisku.

Související

Francie si připomněla oběti útoku na redakci Charlie Hebdo

Francie si připomněla oběti útoku na redakci Charlie Hebdo

U příležitosti šestiletého výročí teroristických útoků na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami, při nichž zahynulo 17 lidí, se dnes v Paříži v omezeném počtu sešli francouzští představitelé na neokázalém pietním obřadu, informovala agentura AFP. Jde o první připomínku útoků z ledna 2015 od doby, kdy soud v Paříži v polovině prosince vynesl rozsudky nad víc než desítkou spolupachatelů útoků.
Advokátka Aliho Rizu Polata

Spolupachatel útoku na Charlie Hebdo dostal 30 let vězení

V procesu se spolupachateli útoku na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo v roce 2015 dnes soud poslal hlavního obžalovaného Aliho Rizu Polata na 30 let do vězení. Stejný trest vyměřil také družce jednoho ze zabitých atentátníků Hayat Boumeddieneové.

Více souvisejících

Charlie Hebdo Theresa Mayová Teroristické útoky v Londýně (3.6.2017) Francie

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 9 hodinami

Biden se z covidu stále nevyléčil. Lékař prozradil podrobnosti o jeho stavu

Prezident USA Joe Biden má stále mírné příznaky COVID-19, ale pokračuje v práci. Ve čtvrtek to uvedl jeho osobní lékař, jak informoval Bílý dům.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy