Abrantes (Portugalsko) - V Portugalsku bylo v noci nasazeno přes 2000 hasičů, kteří likvidovali více než desítku požárů, z nichž polovina byla označena za velmi vážné.
Největší obavy hasičům dělá oheň v okolí města Abrantes v centrální části země, s kterým se potýkají už od středy. Do hašení se tam zapojilo zhruba 800 mužů. Informovala o tom dnes agentura AFP.
Dnes dopoledne se hasiči stále potýkali se dvěma velkými požáry u měst Abrantes a Alvaiázere ve středním Portugalsku, kde jim práci komplikují vysoké teploty a vítr. Nasazeno je tam zhruba 800 hasičů, přes 250 požárních vozů, čtyři protipožární letadla a dvě helikoptéry.
"Včera (v pátek) jsme zaznamenali největší počet lesních požárů za jediný den (od počátku roku)," řekla Patricia Gasparová z úřadu pro civilní ochranu. Upřesnila, že propuklo 220 požárů.
Nejméně do pondělí platí čtvrtý z pěti stupňů, které určují vážnost situace: podle předpovědi počasí budou v centrální části země teploty až 40 stupňů Celsia a silný vítr.
Oheň v okolí města Abrantes v pátek ve večerních hodinách notně zesílil, což vyvolalo paniku mezi obyvatelstvem, zejména v obci Rio de Moinhos.
Související
Inferno v Hongkongu: Hoří několik výškových budov, lidé jsou v nich uvězněni
Ve Zlíně hoří střední pedagogická škola
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
Česko odpočítává první dny letošního prosince, během kterého se obchody znovu podřídí zákonu a během vybraných svátků zůstanou uzavřené. Na Štědrý den ale ještě na mnoha místech nakoupíte. Jeden z řetězců nicméně nechá prodejny ve středu 24. prosince uzavřené.
Zdroj: Jan Hrabě