Barcelona - Dle informací listu Le Parisien byl jeden z automobilů použitých při útocích ve Španělsku zachycen minulý týden na bezpečnostní kameře v Paříži. Teroristické útoky v Barceloně a ve městě Cambrils si vyžádaly 14 obětí.
Toto černé audi bylo použito v pátek ve španělském městě Cambrils a zabilo jednu ženu. Při útoku zasahovala policie a zastřelila pět mužů, kteří měli na sobě makety sebevražedných vest. Narazili autem do chodců a když se převrátilo, vyběhli ven a zaútočili noži.
Le Parisien bez uvedení zdroje napsal, že toto audi zachytila kamera před týdnem v Paříži. Francouzští vyšetřovatelé zatím neodhalili spojení mezi Francií a buňkou, která operovala ve Španělsku. Je možné, že auto Francií jenom projíždělo.
Ve Španělsku se stále pátrá po řidiči dodávky, jež zabíjela v Barceloně. Je za něj pokládán Maročan Younes Abouyaaquoub (22). Nevylučuje se, že se dostal přes hranici do Francie.
Katalánský ministr vnitra Joaquim Forn dnes uvedl, že dvanáctičlennou teroristickou buňku se podařilo zneškodnit. Kromě čtyř zadržených osob a dvou, kteří zahynuli při výbuchu v Alcanaru, policie v pátek zastřelila pět radikálů při atentátu ve městě Cambrils.
Teroristické útoky mají 14 obětí. Přes 120 dalších osob z 35 zemí světa utrpělo zranění, více než pět desítek jich je stále v nemocnici, z toho dvanáct v kritickém stavu. Mrtvé kromě Španělska potvrdily Itálie, USA, Kanada, Belgie a Portugalsko. Do soboty bylo identifikováno sedm mrtvých, dnes další tři. Je mezi nimi sedmiletý Julian Cadman, který měl australské a britské občanství.
Objevují se ale stále nové informace. Dnes večer například policie oznámila, že se snaží zjistit, zda muž nalezený mrtvý uvnitř dodávky, která ve čtvrtek najela na okraji Barcelony na policejní hlídku, je další obětí útoků. Policisté na dodávku stříleli, ale mrtvého našli na zadním sedadle bez známky postřelení.
19. března 2026 17:06
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
Související
Francie pozatýkala několik teroristů, měli vazby na útočníky z Barcelony
Ve Španělsku zatkli Maročana. Vyráběl oblíbenou bombu islamistů, měla zabíjet v Barceloně
teroristický útok v Cambrils (Španělsko 18.8.2017) , Teroristický útok v Barceloně: Dodávka najela do davu lidí (17. srpna 2017) , Paříž , Francie , Španělsko
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích
před 1 hodinou
Pravda o íránské odvetě. Američané utrpěli škody za stamiliony dolarů
před 1 hodinou
Doma zanechal dopis. Pátrání po muži z Bohutína má špatný konec
před 2 hodinami
Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu
před 3 hodinami
Jsme blízko splnění cílů operace, tvrdí Trump. Hormuzský průliv mají chránit jiní
před 3 hodinami
Minář opět zlákal slavné osobnosti. Lidé se na Letné sejdou odpoledne
před 5 hodinami
Počasí slibuje zajímavou situaci. Do Česka by ještě mohla nakouknout zima
včera
Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace
včera
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
včera
Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu
včera
Pavel chce počkat na závěry vyšetřování podezřelého požáru v Pardubicích
včera
Trump neví, s kým z Íránu mluvit. Američanům se prý daří extrémně dobře
včera
Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka
včera
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
včera
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
včera
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
včera
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
včera
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
včera
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
včera
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
Nacházíme se sice teprve za polovinou března, ale meteorologové už nyní tuší, jak v Česku bude během první poloviny dubna. Existuje přitom minimálně jeden důvod, proč je předpověď na toto období mimořádně žádaná.
Zdroj: Jan Hrabě