Moskva - Do Londýna za svými příbuznými Sergejem a Julijí Skripalovými se chystá vydat Viktorija Skripalová, kterou ruská média označují za neteř bývalého ruského agenta otráveného v březnu na jihu Anglie armádním jedem.
Podle ruské televize je v kontaktu s ruským velvyslancem v Londýně a v úterý požádala o britské vízum. Z britského hlavního města chce odvézt svou sestřenici Juliji, která se v minulých dnech probrala z kómatu.
"Velvyslanec (Alexandr) Jakovenko mě bude čekat na letišti, v kontaktu jsme od pátku," řekla dnes Viktorija Skripalová ruské televizi Rossija 1. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová novinářům agentury TASS řekla, že Moskva očekává kladné vyřízení její žádosti o britské vízum.
Se svým strýcem mluvila Viktorija naposledy dva týdny před jeho otravou. O tom, co se stalo v Salisbury, se prý Viktorja Skripalová dozvěděla z médií.
V ruských médiích se mezitím objevila zpráva, že ruské ministerstvo zahraničí se zajímá o osud domácích zvířat, která údajně žila v domácnosti Skripalových. "Kde teď jsou? V jakém jsou stavu?" zeptala se dnes na tiskové konferenci v Moskvě Zacharovová.
Související
ROZHOVOR: Rusko se zbavilo chemických zbraní, oznámil před pěti lety Putin. Jistotu nemáme, uvádí Michal Smetana
Británie obvinila dalšího Rusa v případě pokusu o otravu Skripala
Sergej Skripal , Velká Británie
Aktuálně se děje
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
včera
Čína devastuje evropský chemický průmysl. Zasáhněte, než bude pozdě, žádají firmy EU
včera
Počet mrtvých po zemětřesení na Filipínách překročil tři desítky
včera
Trump vyzval Írán a Izrael k okamžitému zastavení palby. Ukončili jsme operaci, reagoval Teherán
včera
Obama byl zděšen, Washington měl Londýn za neschopný. Nová kniha odhaluje, jak USA reagovaly na brexit
včera
EU slaví, Rusko zuří. V Arménii zvítězila ve volbách vládnoucí proevropská strana
včera
Pavel z jednání vlády po pár minutách odešel. Povede delegaci na OSN
včera
Si Ťin-pching dorazil na návštěvu Severní Koreje. Experti vysvětlují, proč přiletěl za Kimem
včera
Zelenskyj se sešel s evropskými lídry. Definovali pět základních podmínek pro příměří
včera
Netanjahu Trumpa neposlechl. Izraelská armáda zahájila bombardování Íránu
včera
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Počet mrtvých roste
včera
Počasí se příští víkend ochladí, mohou se objevit deště i bouřky
7. června 2026 21:44
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
V arménských parlamentních volbách přesvědčivě vede vládnoucí strana Občanská smlouva současného premiéra Nikola Pašinjana. Podle prvních odhadů výsledků zveřejněných bezprostředně po uzavření volebních místností získalo premiérovo uskupení 56,7 procenta hlasů. Hlavní opoziční blok Silné Arménie vedený rusko-arménským oligarchou Samvelem Karapetjanem výrazně zaostal, když podle těchto prognóz obdržel pouhých 17,5 procenta hlasů. Oficiální předběžné výsledky plánuje Ústřední volební komise zveřejnit v pondělí.
Zdroj: Libor Novák