Vídeň - Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová měla na své svatbě ruského prezidenta Vladimira Putina. Pukrle při tanci s šéfem Kremlu vyvolalo na sociálních sítích bouřlivou debatu.
Kneisslová, kterou do vlády nominovala Svobodná strana Rakouska (FPÖ) je známá svými proruskými postoji. Už samotná účast Putina na soukromé oslavě ve štýrské obci Gamlitz se minulý týden stala terčem kritiky opozice i médií.
Nový náboj dalo kritice video, které zveřejnila anglickojazyčná odnož ruské zpravodajské stanice RT (dříve Russia Today). Kneisslová se po tanci s Putinem hluboce uklonila.
Podle mnohých se před šéfem Kremlu zbytečně ponížila, někteří jí vyčítají naivitu, neboť Rusko podle nich její úklony využije ve své propagandě.
"Jak neprofesionální může jen někdo v pozici ministryně zahraničí být, aby umožnil vznik obrázků, které ho ukazují klečícího před Putinem," napsal na twitteru levicový novinář Robert Misik. Bulvární deník Österreich úklonu označil za "pokleknutí před Putinem". "Jako ministryně zahraničí je Kneisslová po sobotním pokleknutí neobhajitelná," napsal liberální list Der Standard.
Heinz-Christian Strache, předseda FPÖ, Kneisslovou obhajoval. "Někteří novináři by si měli přečíst Kniggeho," napsal na facebooku s odkazem na knihu O obcování s lidmi, nejznámější dílo německého spisovatele Adolpha von Kniggeho, jehož jméno je v německojazyčných dílem synonymem vybraného chování.
Související
Diplomatka se zbavuje vazeb na Rakousko a buduje si život v Rusku. Svědčí o tom fotky i výroky
Kneisslová chce opět tančit s Putinem. Kam se hrabe britský ministr Hunt, rýpla si
Karin Kneisslová , Vladimír Putin , Rakousko , Rusko
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Život na Kubě se v tichosti hroutí. V zemi kolabují základní pilíře společnosti, varuje koordinátor OSN
před 1 hodinou
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
před 2 hodinami
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
před 2 hodinami
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
před 3 hodinami
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
před 4 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
před 5 hodinami
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
před 6 hodinami
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
před 7 hodinami
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
před 8 hodinami
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
před 9 hodinami
Problematický aspekt počasí v Česku. Řeší se opakovaně a už i letos
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
včera
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
včera
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
Evropský parlament vyslovil ostrý nesouhlas s působením maďarského eurokomisaře Olivéra Várhelyiho, když v rámci hlasování o schválení rozpočtu unie poukázal na závažná a vleklá manažerská pochybení v jím vedeném úřadě.
Zdroj: Libor Novák