MeToo ve Skotsku? Exšéf nacionalistů byl nařčen z obtěžování

Edinburgh - Bývalý první ministr Skotska odchází ze Skotské národní strany kvůli nařčení z obtěžování. Alex Salmond nařčení nicméně odmítl a hodlá své jméno očistit.

Salmond stál v čele skotských nacionalistů 20 let. V letech 2007 až 2014 zastával první funkci prvního ministra Skotska.

V roce 2014 vedl neúspěšnou kampaň za nezávislost země na Velké Británii. 55,3 procenta voličů tehdy v referendu rozhodlo o setrvání ve Spojeném království, proti bylo 44,7 procenta.

Salmond ve středu uvedl, že nařčení z obtěžování dvou bývalých zaměstnankyň skotské vlády odmítá. Dodal, že je jakmile své jméno očistí, znovu o členství ve straně požádá.

Související

Alex Salmond

Exšéf skotských nacionalistů byl zatčen, je podezřelý z obtěžování

Skotská policie zatkla bývalého prvního ministra Skotska Alexe Salmonda, který je obviněn ze dvou pokusů o znásilnění a ze sexuálního obtěžování v devíti případech. Salmond, jenž odmítá, že by se dopustil čehokoliv protizákonného, dnes stanul před soudem, který ho během krátkého stání propustil na kauci.

Více souvisejících

Alex Salmond (Skotsko) Sexuální obtěžování Skotsko Velká Británie

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy