Vídeň - V lesích a na loukách hornorakouského okresu Hellmonsödt, nedaleko hranice s Českou republikou, byl v posledních dnech několikrát spatřen klokan. Informovala o tom dnes agentura AFP. Policie doufá, že se jí majitel zvířete, které je jedním ze symbolů Austrálie, přihlásí. Rakušané si přitom dost zakládají na tom, že v jejich zemi klokani nežijí.
Policie, která vačnatce rozpoznala na zaslaných fotografiích a videích, se nyní pokouší zjistit, komu zvíře patří. "Obvolali jsme všechny zoologické zahrady a majitele klokanů v okolí, ale nikdo nehlásil chybějící zvíře. Doufáme, že se majitel přihlásí," řekl AFP zástupce místní policie. Pro chov klokanů v zajetí je v Rakousku vyžadováno speciální povolení.
Policie nedokáže říct, o jaký druh klokana jde. Ujišťuje ale, že klokan je plaché zvíře a je málo pravděpodobné, že by napáchal materiální škody. Jeho šance na přežití ve volné přírodě jsou "vynikající", uvedl policejní zdroj.
Rakušané často upozorňují na to, že v jejich zemi klokani volně nežijí. Mnozí lidé si totiž alpskou republiku pletou s Austrálií kvůli anglické podobě názvů obou zemí Austria a Australia. Rakušanům tak občas dorazí pošta určená původně protinožcům.
V Rakousku se dají koupit i trička s nápisem "No kangaroos in Austria" (v Rakousku nejsou klokani).
Související
Mládě klokana albína zmizelo z německé zoo, patrně ho někdo ukradl
Francouzští hasiči měli plné ruce práce se "skákajícím zásahem"
Klokani , Rakousko , Austrálie , Zvířata , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
před 1 hodinou
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
před 3 hodinami
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
před 4 hodinami
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
před 5 hodinami
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
před 6 hodinami
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
před 8 hodinami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
Předpověď počasí do poloviny srpna počítá s teplotními výkyvy a celkově průměrnými srážkami. Po výrazném červnovém horku a teplotně průměrné první polovině července nastává v aktuálním týdnu citelné ochlazení. Průměrné týdenní teploty se tak v těchto dnech dostanou pod hranici dlouhodobého normálu.
Zdroj: Libor Novák