Mnoha kuriózním dotazům čelili letos pracovníci britských konzulátů, se kterými se lidé mimo jiné chtěli poradit o upírech, vegetariánských klobásách, či ženách, jež by se rády vdaly. O bizarních telefonátech informovalo britské ministerstvo zahraničí ve snaze připomenout, že na jeho konzuláty by se lidé měli obracet spíše v serióznějších záležitostech.
Na výskyt upírů v Polsku se ptal muž, kterého zarazilo, že se jeho přítelkyně z internetu před první schůzkou tváří v tvář zajímala o to, jakou má krevní skupinu. A přesnou otevírací dobu britského diplomatického zastoupení v Dillí si přál znát volající, který zaslechl, že tam prý lze koupit vegetariánské klobásy. Do rozpaků přivedl konzulární úředníky i muž, který se dožadoval seznamu žen v Argentině, ze kterého by si vybral svoji nastávající.
Přehled kuriozit je ale podstatně delší. Nechybí telefonát muže, který se chtěl poradit o možnosti, jak v Bangkoku nezaplatit za masáž, při které usnul, či žádost o zajištění vstupenek na setkání s papežem ve Vatikánu.
Na Kanárských ostrovech se jistý turista domáhal pomoci s výměnou hotelového pokoje, protože do toho stávajícího pronikla kočka a vyčurala se v posteli, a ve Spojených státech kdosi chtěl vědět, který soutěžní pár byl předchozí noci vyřazen v televizní taneční soutěži.
Ministerstvo zahraničí neupřesnilo, jaký podíl mají kuriozity na více než 330.000 telefonátech, které jeho konzulární služba letos přijala. Zdá se ovšem, že britské konzuláty měly dost seriózní práce: mimo jiné vydaly přes 29.600 náhradních cestovních dokladů, zabývaly se více než 3400 lidmi, kteří byli hospitalizováni, a zajímaly se o případy 4900 britských občanů, kteří byli v zahraničí zatčeni.
S politováním ale musím potvrdit, že nejsme schopni poradit ohledně upírů, nepřátelských koček či tanečních soutěží, a že nám stále chybí kapacita nabízet vegetariánské klobásy, citovala zpravodajská stanice BBC mluvčího britské diplomacie. Ten zároveň ujistil, že britské zastupitelské úřady včetně konzulátů jsou připraveny udělat maximum pro britské občany, kteří se skutečně ocitnou v nouzi.
Související
Děsiví revenanti: Vrací se na Dušičky mrtví mezi živé
Drákula existuje? Mladý Rumun spí v rakvi a pije lidskou krev
upíři , Velká Británie , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
před 1 hodinou
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
před 3 hodinami
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
před 4 hodinami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 4 hodinami
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 4 hodinami
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 4 hodinami
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 5 hodinami
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 6 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 7 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 8 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 9 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 10 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 11 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 13 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
Jihomoravští záchranáři čelí v posledních dnech extrémnímu náporu, který výrazně převyšuje běžný průměr. Zatímco standardně vyjíždějí k přibližně třem stovkám případů denně, v aktuálním období se počty výjezdů šplhají až ke čtyřem stovkám výjezdů za 24 hodin. Zdravotníci proto vydali naléhavou výzvu veřejnosti, aby lidé zvážili, zda je příjezd sanitky v jejich situaci skutečně nezbytný.
Zdroj: Libor Novák