Pět trestních oznámení kvůli sexuálnímu obtěžování a osm kvůli ublížení na zdraví přijala vídeňská policie po oslavách příchodu nového roku. Švýcarský bulvární list Blick dnes informoval, že policisté v rakouské metropoli vyšetřují také případ sexuálního obtěžování 21leté Švýcarky. Ta se obtěžování bránila a muži původem z Afghánistánu zlomila nos. Nyní sama čelí stíhání kvůli ublížení na zdraví.
Dvacetiletý Afghánec se podle policie pohyboval během silvestrovských oslav v davu před vídeňskou radnicí a přítomnosti mnoha lidí využil k osahávání žen. Na zadek sáhl mimo jiné 21leté Švýcarce.
Žena si ovšem Afgháncovo chování nenechala líbit, otočila se a udeřila jej do obličeje. Rána byla tak silná, že mu zlomila nos.
"Svědci vypověděli, že Afghánec osahával více žen," uvedl mluvčí vídeňské policie Harald Sörös. Švýcarka podala na muže trestní oznámení, stíhání kvůli ublížení na zdraví čelí ale i ona sama. Žena se brání, že jednala v reflexu.
Podle rakouského právníka Rudiho Mayera, který poskytl rozhovor serveru Heute.at, hrozí ženě nanejvýš pokuta ve výši 150 eur (3900 korun). Možné ale je, že státní zastupitelství její stíhání úplně zastaví.
Související
Eurovize odhalila dějiště příštího ročníku. Češi ho budou mít za rohem
Čecha přepadla skupinka mladíků ve Vídni. Případ řeší policie
Vídeň, Rakousko , Silvestr , uprchlíci , Sexuální obtěžování , Policie Rakousko
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
před 2 hodinami
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
před 3 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
před 4 hodinami
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
před 5 hodinami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 6 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 7 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 9 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 10 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 11 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 12 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 14 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
Dramatický incident se už v pátek večer odehrál v Českých Budějovicích. Policisté tam v obchodním centru zasahovali proti nebezpečnému a ozbrojenému muži, který vyhrožoval kolemjdoucím.
Zdroj: Jan Hrabě