Lidé házeli po dinosaurech kamení? Polská expremiérka má z ostudy kabát

Bývalá polská premiérka Ewa Kopaczová se stala předmětem vtipů, protože v jednom rozhovoru mluvila o tom, jak lidé házeli kameny po dinosaurech. Vyšlo najevo, že zapomněla, že dinosauři vyhynuli o mnoho milionů let dříve, než se objevili první lidé.

Kopaczová, nyní poslankyně největší polské opoziční strany, Občanské platformy, v rozhovoru hovořila kromě jiného o nahrávkách s předsedou vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslawem Kaczyńským, které v uplynulých dnech zveřejnil deník Gazeta Wyborcza.

Na nich mluví o neuskutečněných plánech, aby společnost napojená na jeho národně-konzervativní stranu postavila v centru Varšavy dva mrakodrapy. To opozici pobouřilo.

"Tehdy, když ještě žili dinosauři a lidé neměli moderní zbraně .... na ně házeli kameny," řekla Kopaczová. "Jasně, od jednoho kamene (dinosaurus) nezahynul, ale jestli házeli měsíc, dva, tak ho natolik oslabili, že ho mohli přemoci," přiblížila Kopaczová strategii, kterou její strana zvolila proti Právu a spravedlnosti.

Novinářka, která s ní interview dělala, jí upozornila, že to byli mamuti, koho lidé v dávné minulosti lovili. Kopaczová na to ale nereagovala.

Uživatelé sociálních sítí v Polsku si nyní z Kopaczové a jejího přešlapu dělají legraci, na základě Flinstounových jí třeba připomínají, že "lhala o lidech a dinosaurech", protože žili v symbióze. Na jiném obrázku se zase ptá jistého muže, který má před sebou plátek masa, z čeho je. "Z dinosaura," odpoví jí.

Ewa Kopacz: "Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co wtedy robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura". pic.twitter.com/AaNUd66AZf

— Zbigniew Kozlow (@ZbigniewKozlow) 31. ledna 2019

Portál dziennik.pl připomíná, že dinosauři vyhynuli asi před 66 miliony let. První lidé se v Africe objevili zřejmě teprve před 200.000 lety. Lidé a dinosauři vystupují společně jedině ve filmech o cestách v čase, kresleném filmu Flinstounovi nebo některých dílech Jurského parku.

Související

Opoziční konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) přesvědčivě vyhrála dnešní volby v Polsku

Polské volby: Konzervativci jasně vyhráli parlamentní bitvu, premiérka Kopaczová oznámila porážku

Varšava – Opoziční konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) přesvědčivě vyhrála dnešní volby v Polsku, když podle odhadů výsledků získala 39,1 procenta hlasů. Druhá vládní Občanská platforma (PO) dostala 23,4 procenta a její šéfka a premiérka Ewa Kopaczová již přiznala porážku. Pokud se dosavadní trend potvrdí, PiS by ziskem 242 mandátů ze 460 v dolní komoře mohla poprvé od pádu komunismu vytvořit jednobarevnou většinovou vládu a ukončit tak osm let hegemonie liberálů. Do parlamentu se podle odhadů dostanou ještě tři menší strany.

Více souvisejících

Ewa Kopaczova Dinosauři Polsko

Aktuálně se děje

před 36 minutami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Aktualizováno před 13 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy