Žadatelům o azyl ve východních spolkových zemích hrozí oproti těm v západní části Německa desetkrát větší nebezpečí, že se stanou obětí trestného činu z nenávisti. S odvoláním na studii institutu ZEW v Mannheimu o tom informovala agentura DPA.
Podle výzkumu není pravděpodobnost napadení azylantů příliš vysoká v místech, kde se usadil obzvlášť vysoký počet cizinců. Významným faktorem je především to, jak dlouhou zkušenost má původní obyvatelstvo s přistěhovalci.
Počet útoků je "v regionech s předchozím malým podílem cizinců vyšší než v regionech, které měly jejich vysoký podíl již dříve", zjistili autoři studie Horst Entorf a Martin Lange.
Pojem trestné činy z nenávisti studie chápe jako politicky motivovanou kriminalitu, jako je například podněcování k nenávisti, kreslení hákových křížů, fyzické útoky či žhářství.
V letech 2013 až 2015 se v jednom východoněmeckém okrese s podílem cizinců tři procenta po usídlení 1000 nových azylantů na 100.000 obyvatel odehrály v průměru dva až tři nenávistné incidenty. Ve srovnatelně velkém okrese v západním Německu to bylo pouze 0,4 až 0,6 incidentů, uvádí studie.
Související
Proč se plán Francie a Německa na stavbu stíhačky budoucnosti rozpadá? Problém je v požadavcích i velení
Jaderné zbraně rezonují Evropou. Polsko zvažuje vlastní, Německo o nich jedná s Francií
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 1 hodinou
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera
Do Česka míří saharský prach. Na zem se nedostane, může ale ovlivnit teploty
včera
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
včera
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
včera
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.
Zdroj: Libor Novák