Polonahé aktivistky hnutí Femen dnes v Hamburku protestovaly proti sexuálnímu vykořisťování žen. S rozbrušovacími pilami se pustily do odstraňování bariéry v jedné z ulic ve čtvrti St. Pauli, v níž se ve výlohách kolemjdoucím mužům nabízejí prostitutky. Akce se uskutečnila u příležitosti Mezinárodního dne žen.
"V době, v níž nové, autoritářské, sexistické, mužské hlavy států usilují více o rozdělování než sjednocování, v době, v níž populisté žádají více hranic a fanatici volají 'Postavte zeď', v této době jako hnutí Femen opět saháme k ostrým pilám, abychom tyto zdi strhly," uvedlo hnutí na facebooku.
Aktivisty pomocí rozbrušovacích pil odstranily část jedné ze zábran v ulici Herbertstrasse, v níž se nachází řada nevěstinců, z nichž se nabízejí prostitutky kolemjdoucím mužům. Bariéra na veřejné ulici, za kterou nemohou vstupovat nezletilí muži a ženy všech věkových kategorií kromě zaměstnankyň místních podniků, je dlouho trnem v oku nejen bojovnicím za práva žen.
Akcí u příležitosti Mezinárodního dne žen chtěly aktivistky hnutí Femen upozornit na "sexuální vykořisťování žen, obchodování s lidmi a sexuální násilí, které se skrývají za bránami a dveřmi sexuálního průmyslu".
Podle hamburské policie se budou polonahé aktivistky muset nyní zodpovídat z poškození cizí věci.
Související
Útok nožem na nádraží v Hamburku. Nejméně tři lidé bojují o život
Islámské centrum v Hamburku skončilo. Spolupracuje s íránským režimem, pomáhá Hizballáhu a Hamásu
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
před 1 hodinou
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
před 2 hodinami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 4 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 5 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 6 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 6 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 7 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 8 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 9 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 10 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 11 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 11 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 12 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 14 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Zdroj: Jan Hrabě