Na aukci poštovních holubů v Belgii padl tento víkend rekord, když se jeden z nabízených opeřených šampionů prodal za 1,25 milionu eur (32 milionů korun). Holuba jménem Armando získal od jeho vlámského majitele kupec v Číně. Podle aukční síně Pipa tak obchod potvrdil, že pták je zřejmě "nejlepším holubem pro dálkové lety všech dob", napsal deník The Independent.
Předchozí rekord z aukcí poštovních holubů Armando překonal několikanásobně, protože do té doby byl nejdražším ptákem holub prodaný za 376.000 eur (9,6 milionu korun).
"Tenhle holub na závodech dosáhl rekordu, kterému se nikdy žádný jiný holub ani nepřiblížil. Pokud bychom to srovnali s fotbalem - pak se tady bavíme o úrovni Ronalda nebo Messiho," popsal kvalitu vydraženého ptáka Nikolaas Gyselbrecht z aukční síně.
How much?!??#Pigeon #PigeonRacing #WorldRecord pic.twitter.com/sz12bic4BS
— BBC Breakfast (@BBCBreakfast) 19. března 2019
O holuba Armanda svedli zájemci tvrdý souboj a cenu nakonec vyšroubovali dva kupci z Číny, kteří o něj soupeřili během přihazování po telefonu. Ačkoli konečná cena je i podle znalců značná, majiteli se nakonec může holub jako investice vyplatit.
Holubí šampion se sice ve svých pěti letech už závodů v Evropě neúčastní, ale stále může soutěžit v Číně, kde se ceny pro vítěze ptačích klání šplhají až k sedmimístným částkám, upozornila agentura Reuters. Dalším zdrojem příjmů může být chov, protože potomci tohoto závodníka se na aukcích běžně prodávají i za více než 20.000 eur (500.000 korun).
Související
Holub se stal v Japonsku obětí zločinu. Policie z něj obvinila taxikáře
Na aukci se prodala poštovní holubice, částka předčila všechna očekávání
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Jednání o půjčce Ukrajině tříští Evropu. Na povrch vyplouvají staré spory, ve hře je nový plán
před 1 hodinou
V Bruselu začíná summit, který rozhodne o finančním kolapsu Ukrajiny
před 1 hodinou
Ukrajina se musí vzdát, prohlásil ruský diplomat. Zelenskyj naznačil, co bude dál
před 2 hodinami
Ať Macinka závěrečné varování od Lipavského klidně ignoruje. Historie ale mluví jasně
před 3 hodinami
Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 na Vysočině. Havaroval i autobus
před 3 hodinami
Turek se podíval do kalendáře. Chce novou schůzku s prezidentem
před 4 hodinami
Trump se rozhodl přilepšit vojákům. USA mají dosud nevídaný respekt, tvrdí prezident
včera
Ani Ukrajina, ani Pásmo Gazy. Rutte prozradil, co je největším úspěchem Trumpa
včera
WHO vydala varování před masivní epidemií chřipky. Překvapivě se šíří i ve školách
včera
Falešné video odhalilo sílu AI. Smyšlená zpráva o převratu ve Francii otřásla celým světem
včera
Pavel telefonoval se Zelenským. Řešili další podporu Ukrajině
včera
Klimatická krize v Česku skončila, prohlásil Macinka. Počasí nesouhlasí
včera
Rusko dosáhne svých cílů na Ukrajině za každou cenu, prohlásil Putin. Evropské lídry označil za prasátka
včera
Venezuela uvidí něco, co ještě nikdy nespatřila, vzkázal Trump. Caracas válečné hrozby odsoudil
včera
Monumentální zrada tradic, vydírání... Fotbalové MS může být kvůli politice USA a cenám vylidněné
včera
Ústavní soud zrušil oddělené termíny zápisů pro děti z Ukrajiny. Podle něj jsou diskriminační
včera
Babiš se vrací k evropskému stolu v kritický moment. Ukrajině se neúprosně krátí čas
včera
Soud poprvé rozhodoval v případu únosu chlapce ze Zlínska. Verdikt nepřekvapil
včera
Tři soutěsky už nebudou největší. Čína hluboko v Himálajích potají buduje nejvýkonnější vodní elektrárnu na světě
včera
Rusko rozmístilo u hranic NATO 360 tisíc vojáků, píše tisk. Šíříte fake news, varuje média rozvědka a armáda
Evropskými a českými médii od včerejšího dne koluje informace, podle níž Rusko rozmístilo u hranic NATO na 360 tisíc vojáků. Tisk se v tomto tvrzení odkazuje na slova německého poslance a experta na obranu Rodericha Kiesewettera (CDU), který pro televizi NTV uvedl, že ruská armáda se má shromažďovat v Bělorusku. Litevské tajné služby spolu s armádou a Národním centrem pro řešení krizí (NKMC) ale tvrdí, že informace není pravdivá a jedná se o fake news.
Zdroj: Libor Novák