Kočka jménem Brexit neexistuje. Francouzská ministryně si z lidí vystřelila

Od víkendu se ve francouzských i zahraničních médiích rychle šířila zpráva o kočce francouzské ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauové, která prý svému mazlíčkovi začala říkat "Brexit" kvůli jeho nerozhodnosti. Nyní se však ukázalo, že od členky francouzské vlády šlo pouze o vtip. Žádnou kočku ve skutečnosti nemá, informovala agentura AFP.

Příběh odstartoval článek listu Journal du Dimanche, který vycházel z facebookového příspěvku Loiseauové. "Začala jsem říkat své kočce Brexit. Každé ráno mě vzbudí mňoukáním, protože chce ven z pokoje. Když jí otevřu, zůstane nerozhodně ve dveřích. A když ji dám ven, dívá se na mě nespokojeně," uvedla ministryně na svém profilu.

Už v neděli odpoledne v rozhovoru na rozhlasové stanici RadioJ ale Loiseauová přiznala, že šlo o žert poukazující na neschopnost britských politiků učinit rozhodnutí o způsobu a načasování svého odchodu z Evropské unie.

"Pochopitelně je to vtip... Žádnou kočku nemám," řekla ministryně. Tuto informaci podle AFP potvrdili její spolupracovníci. "Myslím, že pro zvládání brexitu je nutné mít jistý smysl pro humor. Nejen pro mě, ale i pro mé spoluobčany," dodala později.

AFP uvádí, že Loiseauová se patrně ve svém facebookovém příspěvku inspirovala nejrůznějšími vtipnými analogiemi pro brexitový proces, které v těchto dnech kolují po sociálních sítích. Tyto popisy nevycházejí jen z problematických návyků koček, jak ukazuje nedávný tweet uživatelky Dr Emily Kate.

Brexit analogy; We’ve all been on a night out with a mate who says “It’s shit here - let’s go somewhere else.” Then when u leave u realise he has no idea where to go &the place u left wont let u back in.The UK is standing in a kebab shop at 2am arguing about whose fault it is

— Dr Emily Kate (@ekd1v07) 14. března 2019

"Brexitová analogie: Všichni jsme jednou byli v hospodě s kamarádem, který řekne: 'Tady to stojí za hovno, pojďme někam jinam.' A když odejdete, uvědomíte si, že nemá tušení, kam by se dalo jít, a tam, odkud jste odešli, už vás zpátky nepustí. Spojené království stojí u obchůdku s kebabem ve dvě hodiny ráno a hádá se o tom, kdo za to může," napsala uživatelka Dr Emily Kate.

Související

Nathalie Loiseau

Macronova kandidátka urazila kolegy, šéfkou frakce v europarlamentu nebude

Bývalá francouzská ministryně pro Evropu a číslo jedna na vládní kandidátce do Evropského parlamentu Nathalie Loiseauová po sérii urážlivých výroků na adresu evropských politiků musela vzdát boj o funkci šéfa liberální frakce europarlamentu zvoleného minulý měsíc. Píše o tom francouzský tisk.

Více souvisejících

Nathalie Loiseau Francie Kočky Brexit zajímavosti

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Donald Trump

Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře

Americký prezident Donald Trump se na večeři Bílého domu pro novináře rozhodl opět provokovat své odpůrce. Vtipkoval totiž o čtvrté kandidatuře v prezidentských volbách, která je mu podle zákonů zapovězena, protože momentálně vykonává již druhý mandát ve funkci hlavy státu. 

včera

včera

včera

Oto Klempíř

Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř

Česko v neděli zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel známý výtvarný umělec a hudebník Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie či rektor Akademie výtvarných umění. Podle ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé) odešel autor, který po desítky let utvářel dějiny moderního českého umění. 

včera

Robert Fico

Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny

Slovensko opět dává ruce pryč od koalice zemí, které pomáhají Ukrajině ve válce se sousedním Ruskem. Premiér Robert Fico (Smer-SD) vzkázal, že Bratislava není součástí tzv. Koalice ochotných. Reagoval tak na nepravdivé informace, které se podle jeho slov objevily v éteru. 

včera

Ilustrační fotografie.

Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda

Vedení fotbalové Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým bylo sparťanskými fanoušky během letní přípravy kritizováno za nedostatečné posilování kádru. Až těsně před začátkem nového ročníku Chance ligy 2026/27 přišla z pražské Letné tolik očekávané zpráva o opravdu zvučné a silné posile. Spekulovalo se o ní několik posledních dní, až v sobotu během dopoledne přišlo potvrzení. Na Letnou míří norský útočník Jonatan Braut Brunes z polského Krakówa. Mělo by jít o rekordní přestup v historii Sparty.

včera

včera

včera

včera

Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý

Nejméně jeden člověk nepřežil útok na Pride v německém Berlíně. Mladík s vazbami na islamisty tam vjel s dodávkou do pochodu lidí na podporu komunity LGBT+. Policie od sobotního večera usilovně pátrá po údajném pachateli. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy