Velký požár od neděle spálil 430 hektarů lesního porostu v oblasti bývalého vojenského cvičiště u obce Lübtheen v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Kvůli množství munice, která se v tomto prostoru stále nachází, je hašení nebezpečné a z oblasti už muselo být evakuováno na 650 lidí, informovala agentura DPA.
Podle zemského ministra zemědělství a životního prostředí Tilla Backhause jde o dosud největší lesní požár v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Ani v době existence Německé demokratické republiky v této části země požár takového rozsahu nikdy nebyl, dodal ministr. "Nejvyšší prioritou jsou teď zdraví a životy lidí," zdůraznil.
Zemský rada Stefan Sernberg sdělil, že v noci na dnešek musely být evakuovány tři lokality v bezprostřední blízkosti ohniska požáru, což se dosud týká 650 lidí. Kromě toho byl vyklizen prázdninový tábor se stovkou dětí.
Zemský ministr vnitra Lorenz Caffier bez bližších podrobností uvedl, že úřady událost vyšetřují s podezřením na žhářství.
Zápach z požáru v Meklenbursku-Předním Pomořansku je cítit i v sousedním Sasku. Ve vzdáleném Lipsku a v Drážďanech kvůli němu hasiči přijali řadu telefonických upozornění od znepokojených občanů, napsala DPA.
Související
S požáry v Německu bojovaly stovky hasičů. Ohrožovaly je výbuchy munice
V Berlíně hoří výšková budova, místem otřásají výbuchy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 2 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 2 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 3 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 3 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 4 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 4 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 5 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 6 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 6 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 7 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 8 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 8 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 9 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 10 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.
Zdroj: Libor Novák