Účast na vraždě 22 lidí? Bratr atentátníka z Manchesteru obvinění popřel

Mladší bratr sebevražedného atentátníka, který předloni explozí bomby zabil 22 lidí, dnes před soudem v Londýně popřel jakoukoli účast na tomto teroristickém útoku. Informovala o tom na webu zpravodajská stanice Sky News.

Hashema Abediho (v arabském přepisu Hašíma Abádího) vydala ve středu Británii k trestnímu stíhání Libye. Dvaadvacetiletý muž je obžalován z účasti na vraždě 22 lidí, z pokusu o vraždu jedné osoby a ze spiknutí s bratrem způsobit explozi ohrožující životy.

#HashemAbedi denies 22 murder charges in first court appearance https://t.co/liwh9pa6rL

— Ivan Humble (@NewDayStarts) July 18, 2019

Mladší Abedi, který se stejně jako starší Salman (Salmán) narodil a vyrůstal v Manchesteru, dnes v souvislosti s uvedeným zločinem poprvé předstoupil před soud. Během 15 minut trvajícího slyšení spíše formálního rázu, se také vyjádřil ke své vině či nevině, ačkoli ještě nemusel. Podle obhájce Zafara Aliho odmítl veškerá obvinění vznesená proti němu.

Abedi zatím zůstává ve vazbě. Další jednání bylo odloženo do pondělního rozhodnutí soudu o tom, zda umožní jeho propuštění na kauci.

Salman Abedi odpálil 22. května 2017 podomácku vyrobenou nálož během koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. Mezi 22 usmrcenými oběťmi bylo i několik dětí. Dalších zhruba 120 lidí utrpělo zranění a skončilo v nemocnici. Při útoku zemřel i Salman, Hashem v době atentátu v Británii nebyl.

Související

Policie zveřejnila snímky Abediho ze dne útoku v Manchesteru

Libye vydala bratra teroristy z Manchesteru, letěli pro něj britští důstojníci

Libye vydala britským úřadům mladšího bratra pachatele sebevražedného teroristického útoku v Manchesteru, při němž v tomto anglickém městě předloni v květnu zahynulo 22 lidí. O extradici Hashema Abediho (v arabském přepisu Hašíma Abádího) informovala libyjská policie. Následně Britové oznámili, že Abedi už přiletěl do Londýna a byl ihned převezen na policejní stanici. Abedi má být v Británii souzen za podíl na atentátu.

Více souvisejících

Hashem Abedi (terorista) Velká Británie výbuch v aréně v Manchesteru (23. května 2017) Salman Abedi (útočník z Manchesteru)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovensko se mění. Dokázaly to sobotní volby do Národní rady. Jaký bude další vývoj země? Sledujte naše zpravodajství na EuroZprávy.cz.

Online ONLINE Volby Slovensko 2023: Fico drtivě vyhrál bitvu o národ. Progresivní Slovensko je druhé, Hlas třetí

Lidé na Slovensku si zvolili nové složení Národní rady. Podle exit pollu se vítězem voleb měla stát se ziskem 23,5 procenta strana Progresivní Slovensko. Smer-SD, který se měl dle odhadů s 21,9 procenty nacházet na druhém místě, ale nakonec volby vyhrává se ziskem více než 23 procent hlasů. Na druhém místě je Progresivní Slovensko Michala Šimečky se 17,06 procenty a třetí se umístil Hlas Petera Pellegriniho s 14,95 procenty.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Generál Petrescu varuje před rušením signálu GPS v rumunských výsostných vodách Ruskem

Znepokojující krok Ruska. Země NATO bije na poplach

Rusko "aktivně a neustále" narušuje GPS komunikaci lodí v rumunských teritoriálních vodách, řekl generál Daniel Petrescu. Rumunská armáda varuje spojence NATO před možnými kolizemi a problémy s řízením raket. Na bezpečnost ohrožující miny plovoucí v Černém moři upozorňuje i rumunská armáda. Informovala agentura Ukrinform.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Daniel Anýž během pracovní cesty do USA.

Zemřel novinář Daniel Anýž, referoval o dění v USA

Ve věku 59 let zemřel novinář Daniel Anýž, který naposledy působil v Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz. V textech se věnoval především dění ve Spojených státech amerických. Anýž podlehl vážné nemoci. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Slovensko nemá jednoduché vyhlídky. Vláda může být opět nestabilní, boj přijde po volbách

Volby na Slovensku jsou tady, jejich výsledek ale nezaručí klid. Jakákoliv spolupráce nejsilnějších stran Smer-SD a Progresívne Slovensko nepřipadá v úvahu. Ať zvítězí kdokoli, musí vyvinout značné úsilí k vytvoření vládní koalice. A ta podle všeho bude velice nestabilní. PS dokáže vytvořit koalici s řadou ideologicky různě zaměřených stran, Smer zase s krajně pravicovou Republikou. 

včera

včera

Petr Pavel navštíví Belgii a Francii, ve středu promluví v Evropském parlamentu

Prezident Petr Pavel v příštím týdnu navštíví belgické Bruggy a francouzský Štrasburk. Nejdůležitějším bodem zahraniční cesty, která proběhne v úterý a ve středu, bude vystoupení v Evropském parlamentu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy