Londýn - Zpráva Evropské komise o stavu hospodářství jednotlivých členských států Evropské unie nedává příliš důvodů k optimismu. Dokument je krom krizí nejvíce postižených zemí poměrně kritický k vývoji britské ekonomiky. Spojené království pravděpodobně nebude schopné dodržet původně stanovený rozpočtový deficit. Informuje server The Telegraph.
Navzdory úsilí o britské vlády o fiskální konsolidaci veřejných finanční jsou dosavadní data horší než Úřad pro rozpočtovou odpovědnost očekával. Problém není na výdajové stránce rozpočtu, ale oslabuje především výběr korporátních daní. Skutečný deficit Velké Británie tak zřejmě letos skončí v výrazně zápornější bilanci, než bylo předvídáno.
Zpráva Evropské komise navíc tvrdí, že nastartování většího růstu britské ekonomiky není na obzoru. Zabraňuje mu slábnoucí domácí poptávka a investice a pesimistická očekávání v souvislosti s otřesy v eurozóně. Přesto se zatím Spojené království neocitlo na rozdíl od mnoha dalších evropských států v recesi. Letos by mělo růst o 0,3%, příští rok dokonce o 0,9%. Výraznější konjunktura se očekává nejdříve v roce 2014.
Související
Jak přežít krizi? Praktický manuál pro Čechy, kteří postrádají oficiální příručku od státu
Vládní konsolidační balíček zdraží léky, vodu či bydlení. Vyšší daň čeká firmy a majitele nemovitostí, dlouhodobě příznivé je výrazné seškrtání dotací
krize , dluhy , Velká Británie
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
před 1 hodinou
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
před 1 hodinou
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
před 1 hodinou
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
před 2 hodinami
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
před 3 hodinami
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
před 4 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
před 4 hodinami
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
před 6 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
včera
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
včera
Moskva je před oslavami Dne vítězství každou noc pod ukrajinským útokem
včera
Kdo otrávil dětskou výživu? Podezřelým je rodák ze Slovenska, mohlo jít o osobní mstu
včera
CNN: Putin čelí rostoucí paranoie. Chorobně se bojí atentátu
včera
Tři mrtví, další mohou následovat. Co jsou hantaviry, které ohrožují cestující na výletní lodi?
včera
Carney: Evropa se nepodrobí brutálnímu světu, stane se základnou pro obnovu mezinárodního řádu
včera
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
včera
Policie obvinila exministra Pavla Blažka v bitcoinové kauze
včera
Vláda schválila obnovení povinného EET. Vrací také školkovné
včera
Trump stupňuje tlak na OSN. Už tak čelí bezprostřednímu finančnímu kolapsu varuje Guterres
včera
Trumpův Projekt Svoboda vyvolává mezi experty řadu otázek. Íránu ale výrazně uškodí
Plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na vyvádění obchodních lodí z Hormuzského průlivu, známý jako Projekt Svoboda, vyvolává mezi vojenskými experty i zástupci přepravních společností řadu nezodpovězených otázek. Přestože operace oficiálně začala v pondělí ráno, stále není jasné, jak přesně budou americké síly v této strategicky citlivé a úzké vodní cestě postupovat.
Zdroj: Libor Novák