Covid-19: V Německu přibylo nakažených a mrtvých, spolkové země se přou kvůli rozvolňování

V Německu v pátek přibylo 348 lidí, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. S nemocí covid-19 zemřelo dalších 18 lidí, a celková bilance zemřelých tak vzrostla na 8781. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, se infekce virem SARS-CoV-2 od počátku epidemie potvrdila u 186.022 lidí. Zhruba 171.900 z nich se již uzdravilo. Ve srovnání se čtvrtkem tak přibylo 300 zotavených.

Nejpostiženější spolkovou zemí podle mapy RKI zůstává Bavorsko, které hraničí s Českem. Nákaza koronavirem se zde potvrdila u více než 47.600 lidí a 2540 jich s covidem-19 zemřelo. Nejlidnatější spolková země, Severní Porýní-Vestfálsko, eviduje přes 39.000 infikovaných a 1643 mrtvých. Sasko, druhá spolková země sousedící s Českou republikou, dosud zaznamenalo 5345 nakažených a 219 zemřelých.

Jednotlivé spolkové země začaly v posledních týdnech uvolňovat opatření, která přijaly v boji s koronavirem. Středoněmecké Durynsko, které na 2,1 milionu obyvatel zaznamenalo 3154 nakažených, od dnešní půlnoci jako první spolková země zrušilo omezení v oblasti minimálních rozestupů mezi lidmi a setkávání větších skupin osob.

Nadále platí doporučení, aby se lidé setkávali jen se členy jedné další domácnosti nebo s deseti dalšími lidmi. V případě, že se tímto doporučením nebudou řídit, ale nehrozí obyvatelům Durynska ode dneška žádný postih.

Místní ministerský předseda Bodo Ramelow chce dál spoléhat na zodpovědnost občanů. Bavorsko, které s Durynskem sousedí, označilo jeho postup za "nezodpovědný". Podobně hodlá přitom postupovat i Braniborsko, které zruší většinu omezení kontaktů v pondělí.

Spory mezi jednotlivými spolkovými zeměmi o rychlost uvolňování by se mohly dostat na pořad středečního jednání ministerských předsedů s kancléřkou Angelou Merkelovou. Poprvé od března se zástupci zemí s šéfkou německé vlády sejdou v Berlíně osobně. V posledních měsících jednali přes videokonference.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vrah syna německého exprezidenta stráví 12 let na psychiatrii

08.07.2020 16:25 Dvanáctiletý trest odnětí svobody, který vykoná na specializovaném psychiatrickém oddělení, dnes…

EU musí z krize vyjít jednotná a silnější, prohlásila Merkelová

08.07.2020 16:22 Aktualizováno Hlavní prioritou začínajícího německého předsednictví Evropské unie bude, aby EU ze současné krize…

Na Slovensku přibylo nejvíce nakažených od druhé poloviny dubna

08.07.2020 14:50 Aktualizováno Slovensko zaznamenalo v pondělí nejvyšší denní nárůst počtu potvrzených případů koronaviru od druhé…

Slovensko reaguje na Kollárovu plagiátorskou kauzu, chystá možnost…

08.07.2020 14:45 Slovenské ministerstvo školství po plagiátorské kauze šéfa sněmovny Borise Kollára připravilo návrh…

Související:

Právě se děje

Další zprávy