Policie dnes časně ráno zadržela na mezinárodním letišti v Barceloně dva Albánce, kteří vjeli osobním autem do přízemí terminálu 1. Nikdo nebyl zraněn, pyrotechnici v autě nenašli výbušniny. Podle katalánského ministra vnitra ale vyšetřovatelé zatím pracují i s možným teroristickým motivem, jeden z mužů v autě podle policie volal "islamistická hesla".
"V tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou hypotézu," řekl novinářům ministr vnitra regionální vlády Miquel Buch. Vyzdvihl zároveň rychlou reakci místní policie. Přízemí terminálu, kde nejsou odbavovací služby, zůstalo ráno uzavřené. Ostatní prostory letiště fungovaly bez omezení.
#BREAKING Two detained for smashing car into Barcelona airport, shouting Islamist slogans. No injuries pic.twitter.com/cszaRqDhl2
— Guy Elster (@guyelster) March 20, 2020
Policie uvedla, že ani jeden z Albánců nemá radikální islamistickou minulost. Při zadržení se oba muži podle deníku El Periódico chovali agresivně a vypadali, že jsou pod vlivem drog. Incident se stal pár minut před pátou ráno.
Šéf místní policie novinářům řekl, že v současné době je kvůli koronaviru v domácí karanténě přes 400 katalánských policistů a asi 10 z nich mělo pozitivní test. Policisté v těchto dnech na ulicích kontrolují dodržování pravidel, která omezují pohyb lidí pouze na cesty do práce, na nákup a k lékaři.
Související
Pod svícnem je největší tma. Katalánský lídr se nečekaně ukázal v Barceloně a znovu zmizel
Španělé opět protestovali proti lockdownu, v Madridu zatčeno 32 osob
Španělsko Barcelona , Španělsko , auto vjelo do davu lidí (obecně) , útok
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 1 hodinou
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 2 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 3 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 4 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 4 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 5 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 7 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
včera
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
Spojené státy a Izrael získaly nad íránským územím naprostou vzdušnou převahu. Většina íránských obranných systémů, které pocházely z Ruska, byla zničena již při předchozích izraelských úderech v uplynulém roce. Americké a izraelské letouny se nyní mohou v oblasti pohybovat s minimálním rizikem po celou dobu trvání konfliktu. Ačkoliv se odhaduje, že Írán má k dispozici masivní armádu, čítající podle některých odhadů v kombinaci se záložáky a islámskými revolučními gardami až tři čtvrtě milionu mužů, vůči leteckým útokům zůstal zcela bezbranný.
Zdroj: Libor Novák