Koronavirem se nakazil i monacký kníže Albert II.

Monacký kníže Albert II. měl pozitivní test na nový typ koronaviru, informovala dnes agentura AFP s odvoláním na oficiální sdělení monackého knížecího paláce. Ten rovněž uvedl, že stav dvaašedesátiletého panovníka není vážný. Podle místních médií jde o první hlavu státu, která se nakazila novým koronavirem, jenž se začal šířit koncem loňského roku z Číny.

"Kníže Albert II. monacký, u něhož byly začátkem týdne provedeny testy na koronavirus, je pozitivní na COVID-19," uvedl dnes odpoledne knížecí palác s odkazem na nemoc, kterou koronavirus způsobuje. Jeho zdravotní stav není znepokojující, píše Monaco Tribune. Kníže je pod kontrolou lékařů, ale doma, odkud nadále pracuje.

Sportovec a cestovatel Albert II. usedl na knížecí trůn v dubnu 2005, po smrti svého otce knížete Rainiera III., který maličkému městskému státu, nyní s asi 40.000 obyvateli, vládl od roku 1949.

Novým koronavirem se letos nakazila už řada slavných osobností; hlavy států, které dosud podstoupily testy, je měly negativní. Testován byl například brazilský prezident Jair Bolsonaro či americký prezident Donald Trump, oba poté, co se spolu sešli na Floridě a co se nákaza potvrdila u Bolsonarova tajemníka, který se schůzky rovněž účastnil.

Negativní test měl například i španělský král Felipe VI. a jeho žena Letizia, kteří ho podstoupili poté, co se nákaza potvrdila i ministryně španělské vlády, s níž byla královna na veřejné akci.

Naopak pozitivní test měly mimo jiné manželka španělského premiéra Pedra Sáncheze a žena kanadského premiéra Justina Trudeaua. Mezi nakaženými je i francouzský ministr kultury Franck Riester či australský ministr vnitra Peter Dutton. Dnes oznámil nákazu Michel Barnier, hlavní vyjednavač EU v rozhovorech o budoucí podobě vzájemných vztahů unie s Británií po brexitu.

Novým typem koronaviru se tento měsíc nakazil i vnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karel Habsburský.

Související

Více souvisejících

princ Albert II (monacký kníže) Monako Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 32 minutami

FK Dukla Praha

Do ligy se vrací Martin Hašek s Pavlem Hoftychem. Budou sportovními řediteli

S novým ročníkem fotbalové Chance ligy 2025/26 se vrátí zajímavá jména i v manažerských pozicích. Například v pražské Dukle bylo už předem jasné, že se s příchodem nové vlastnické struktury stane tamním sportovním manažerem bývalý trenér Sparty, Pardubic či Bohemians 1905 Martin Hašek. Stejnou manažerskou pozici bude v lize od nového ročníku zastávat i Pavel Hoftych a to pro změnu ve Zlíně, kterému se podařilo po roce mezi elitu vrátit.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Charles Dickens

Charles Dickens zemřel před 155 lety. Spisovatelův život provázely úspěchy i skandály

Kdo by neznal knihy jako je Oliver Twist, Kronika Pickwickova klubu nebo Vánoční koleda. Devátého červnového dne roku 1870, tedy před 155 lety, zemřel jejich autor a jeden z nejvýznamnějších spisovatelů viktoriánské éry – Charles Dickens. Jeho díla sklízela úspěch, protože do nich vložil své smutné zkušenosti z dětství, které byly mnohým čtenářům vlastní. Traumata z útlého věku však slavnému romanopisci způsobila i velké problémy a skandály. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Češi budou proti Chorvatsku oslabeni. Ivan Hašek nemůže počítat s Hložkem

Páteční kvalifikační zápas přinesl sice k radosti českých fotbalových fanoušků třetí výhru v řadě v bojích o účast na mistrovství světa, když si Češi poradili s Černou Horou 2:0, zároveň ale tento zápas přinesl i jednu nepříjemnou bolístku. Krátce poté, co ve 23. minutě otevřel skóre duelu svou střelou zpoza vápna, musel Adam Hložek předčasně odejít z hrací plochy kvůli blíže nespecifikovanému zranění. Po zápase se pak podrobil vyšetření, z něhož vyplynulo, že kouč Ivan Hašek s ním v pondělí proti Chorvatsku nemůže počítat.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Proč čelí Ukrajina nejtvrdším útokům od začátku války. Není to jen odplata, Rusko posílá vzkaz

Ukrajina se v posledních týdnech stala terčem jedné z nejintenzivnějších vln ruských vzdušných útoků od vypuknutí války. Série úderů, při nichž Moskva opakovaně využívá bezpilotní letouny, není jen odplatou za ukrajinský útok na ruské bombardéry. Podle analytiků má zastrašit civilní obyvatelstvo a na pozadí jednání o míru vytvořit dojem, že Kreml drží vývoj konfliktu pevně v rukou.

před 5 hodinami

Lidice, pietní místo (10. 6. 2017)

Nacisté před 83 lety vyvraždili Lidice. Na naše kruté dědictví ale zapomínáme

Před 83 lety se odehrála tragédie, která se navždy nesmazatelně zapsala do českých dějin. Došlo k vyhlazení obce Lidice nacistickými okupačními jednotkami. V reakci na atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha byly Lidice doslova srovnány se zemí, jejich obyvatelé byli nemilosrdně zavražděni nebo násilně odvlečeni do koncentračních táborů.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Írán, ilustrační foto

Zveřejníme tajemství o izraelských jaderných zbraních, vyhrožuje Írán EU

Írán oznámil, že brzy zveřejní citlivé informace o izraelském jaderném programu, které údajně získala jeho rozvědka. Výhrůžka přichází ve chvíli, kdy evropské mocnosti stupňují tlak na přijetí rezoluce Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), která by mohla vést k opětovnému uvalení sankcí OSN proti Teheránu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Los Angeles

Los Angeles se bouří. Trumpovu Národní gardu v ulicích nechce

Los Angeles zažívá další vlnu napětí poté, co během víkendu propukly rozsáhlé protesty proti činnosti imigrační služby ICE. Demonstrace, které se soustředily především v centru města, přerostly v několika případech v potyčky s policií. Bílý dům v reakci na situaci přijal mimořádné opatření: prezident Donald Trump nařídil nasazení 2 000 vojáků Národní gardy, čímž vyvolal ostrou reakci ze strany místních úřadů.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Summit G7 v Německu, Barack Obama

Kam se poděl Obama? USA přenechal Trumpovi, odvahu proměnil v apatii

Zatímco Donald Trump během květnové návštěvy Blízkého východu přijímal luxusní letoun v hodnotě 400 milionů dolarů od Kataru, Barack Obama si užíval klidnější zahraniční cestu — do Norska. V doprovodu svého dlouholetého přítele krále Haralda V. se usadil na jeho letním sídle na poloostrově Bygdøy, kde společně rozjímali nad světovým děním a pochutnávali si na čerstvém lososu ochuceném bylinkami z královské zahrady.

před 9 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Putin schválil změnu strategie: Chce přeměnit Rusko v námořní velmoc

Ruský prezident Vladimir Putin odsouhlasil novou námořní strategii, jejímž cílem je do poloviny století plně obnovit ruský vliv jako jedné z předních světových námořních mocností. O schválení dokumentu s názvem Strategie rozvoje ruského námořnictva do roku 2050 informoval prezidentský poradce a někdejší šéf ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev v rozhovoru pro vládní list Argumenty i fakty.

před 9 hodinami

Donald Trump

Trump měl hájit zájmy všech Američanů. Nedělá to, proto se Kalifornie ozvala

Ze všech variant vývoje se ta, že se Kalifornie vzbouří proti politikám šéfa Bílého domu Donalda Trumpa jevila jako nejpravděpodobnější. Americký prezident sice přicházel do úřadu s podporou republikánského elektorátu, ale jeho povinností je hájit zájmy všech Američanů – bez ohledu na stranickou příslušnost. Místo toho ale prezident často prosazuje pouze zájmy svých příznivců a liberální Kalifornie zůstává na vedlejší koleji. Není proto překvapivé, že právě tento stát se nyní bouří s intenzitou, jakou třeba Los Angeles dlouho nepamatuje.

před 10 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

"To nestačí, jsou to jen obyčejné útoky." Ruští prováleční blogeři požadují za operaci Pavučina masivní odvetu

Významní ruští propagandisté z tzv. Z-blogosféry, tedy prominentní proruští blogeři působící na Telegramu, ostře kritizují ruské ministerstvo obrany kvůli nočním úderům z 6. června, které Moskva prezentovala jako odplatu za mimořádně úspěšný ukrajinský útok na strategická letiště z 1. června. Podle těchto komentátorů ale šlo pouze o „rutinní“ bombardování, které ani zdaleka neodpovídá rozsahu škod způsobených operací „Pavučina“.

před 10 hodinami

Polská armáda, ilustrační fotografie

Největší noční útok války: Rusko zasáhlo západní Ukrajinu, Polsko vyslalo do vzduchu stíhačky

Ruská armáda v noci na dnešek provedla rozsáhlý vzdušný útok na Ukrajinu, který podle ukrajinského letectva představuje dosud největší noční bombardování od začátku války v únoru 2022. Terčem útoků se staly především centrální a západní části Ukrajiny, tedy regiony, které byly dosud relativně ušetřeny pravidelných útoků. Tato eskalace vyvolala vážné obavy i v sousedních zemích — Polsko a další spojenci NATO v reakci na situaci okamžitě aktivovali své vzdušné síly.

před 11 hodinami

Dohoda, jakou svět neviděl? Trumpovy sliby zůstaly jen na papíře

Před měsícem americký prezident Donald Trump a britský premiér Keir Starmer slavnostně oznámili „historickou“ obchodní dohodu, která měla okamžitě snížit cla na britské vývozy, jako jsou auta, ocel a hliník. Dnes, o čtyři týdny později, zůstávají všechna cla beze změny a neexistuje žádný jasný termín, kdy budou skutečně zrušena.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy