Počet nových případů nakažených koronavirem na Slovensku opět klesl na jednociferná čísla po nárůstu v minulém týdnu, kdy úřady na severu země v reakci zavedly omezení v zájmu zpomalení šíření infekce. Vyplývá to z údajů slovenského ministerstva zdravotnictví.
Slovensko minulý týden čtyři dny po sobě zaznamenalo dvouciferný přírůstek pozitivně testovaných lidí na koronavirus. To byl nejhorší výsledek od konce dubna. V neděli pak přibyl pouze jeden a v pondělí dva případy nákazy.
Odhalené případy infekce se minulý týden týkaly hlavně regionu severního Slovenska blízko hranic s Českem. Slovenské úřady kvůli tomu například ve městě Čadca zavřely školy, sportovní zařízení a jiné veřejné budovy. Bratislava v uplynulých týdnech přitom zrušila většinu zbylých celostátních karanténních omezení proti šíření koronaviru. Ve středu v zemi začnou na základních a středních školách letní prázdniny.
Celkově Slovensko ve srovnání s jinými evropskými zeměmi zaznamenalo nízký počet nakažených. Testy na Slovensku, které má zhruba 5,5 milionu obyvatel, odhalily dosud 1667 infikovaných koronavirem, z nichž se výrazná většina uzdravila; 28 lidí s koronavirem zemřelo. K pondělí mělo Slovensko 176 aktivních případů nákazy.
Související
Tyhle kecy poslouchat nebudu. Vondra odešel z debaty se slovenským politikem
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
Slovensko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Rusko a Čína poskytují Íránu v probíhající válce vojenskou podporu, tvrdí Teherán
před 1 hodinou
Jak Íránci obcházejí informační blackout? Hitem je „spojovací překupník“
před 2 hodinami
Modžtaba Chámeneí byl ruským letadlem převezen na operaci do Moskvy, píše blízkovýchodní tisk
před 4 hodinami
Ceny paliv jen tak neklesnou. Izrael neukončí nálety na Írán ještě několik týdnů
před 5 hodinami
Útok na ostrov Charg může pohřbít poslední naděje na zlevnění pohonných hmot
před 6 hodinami
Izraelská armáda zabila vysoké představitele Hamásu
před 7 hodinami
Hádka kvůli ropě: Okamura prosazuje nákupy z Ruska, Schillerová připustila zásah do cen pohonných hmot
před 9 hodinami
Írán má zájem o jednání, tvrdí Trump. Dohodu s Teheránem ale odmítá
před 10 hodinami
Izraelská armáda oznámila, že zahájila vlnu rozsáhlých úderů napříč západním Íránem
před 11 hodinami
Írán hrozí po Trumpově prohlášení další eskalací války
před 12 hodinami
Íránský lídr Modžtaba Chameneí podle Trumpa možná vůbec nežije
před 14 hodinami
Počasí příští týden: Mírně se ochladí, v noci bude nadále mrznout
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Cenu Český lev za nejlepší film dostal Karavan. Řešil se Moravec, zaznělo varování před slovenským scénářem
včera
Země vyšlou k Hormuzskému průlivu válečné lodě, prohlásil Trump. Je zavřený jen pro USA a Izrael, reaguje Írán
včera
EU se dohodla na prodloužení protiruských sankcí. S obavami vyhlíží čtvrteční jednání
včera
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
včera
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
včera
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
včera
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
včera
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
Íránští představitelé vyslali Kyjevu ostré varování, které dále eskaluje napětí v souvislosti s probíhajícím konfliktem na Blízkém východě. Ebrahím Azízí, předseda parlamentního výboru pro národní bezpečnost a zahraniční politiku, prohlásil, že se celá Ukrajina stala „legitimním válečným cílem“ pro íránské síly. Podle Teheránu se země aktivně zapojila do války tím, že poskytla Izraeli své technologie a experty na boj proti bezpilotním letounům.
Zdroj: Libor Novák