Kvůli šíření nového typu koronaviru uzavírá na dva týdny všechny školy v zemi také Lucembursko. Velkovévodství s 600.000 obyvateli má nyní 26 potvrzených případů koronaviru. Nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, tam zatím nikdo nepodlehl, informovala dnes agentura DPA.
Školy se v Lucembursku zavřou v pondělí a doma žáci zůstanou přinejmenším do 29. března. Uzavřou se také všechna zařízení pro předškolní děti. Lucemburská univerzita zruší přednášky, semináře a kurzy budou studenti do odvolání absolvovat přes internet.
Lucemburská vláda dnes rovněž oznámila zákaz všech venkovních akcí s více než 500 a akcí uvnitř budov s více než stem účastníků. Zakázané jsou do odvolání také návštěvy v domovech pro seniory a v pečovatelských domech. Kabinet premiéra Xaviera Bettela rovněž vyzval, aby lidé - pokud je to možné - pracovali z domova, informuje RTL Today.
Plošné uzavření škol kvůli šíření koronaviru v minulý dnech spustila řada zemí v Evropě, mimo jiné Belgie, Norsko, Francie, Španělsko či Irsko. Dnes se přidalo Estonsko a několik německých spolkových zemí včetně Bavorska.
Prestižní univerzity ve švýcarských městech Curychu a Lausanne zruší do konce semestru všechny přednášky a budou nabízet kurzy jen on-line. Už dříve všechny školy uzavřela Itálie, která je nejpostiženější zemí v Evropě. Školáci do lavic kvůli koronaviru nějakou dobu neusednou ani v Česku a na Slovensku.
21. prosince 2025 16:44
Kreml popřel trojstranná jednání s USA a Ukrajinou. Macron přivítal ochotu Putina s ním mluvit
Související
Lucembursko přišlo o vzácně nemocného prince. Frederikovi docházela energie
Premiér Fiala v Lucemburku slavnostně otevřel ulici Václava Havla
Lucembursko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Počasí na Vánoce bude mrazivé, místy napadne 20 cm sněhu. Meteorologové vydali výstrahu
před 1 hodinou
Vzdám se Agrofertu navždy, tvrdil Babiš. Ukázalo se, že to není pravda
před 2 hodinami
Jsme ochotni právně zakotvit, že nezaútočíme na EU a NATO, tvrdí Rusko. Pak si ale nadiktovalo podmínky
před 3 hodinami
Trumpův účet, Trumpův institut, teď třída Trump. Prezident USA po sobě nechal pojmenovat i Kennedyho centrum
před 4 hodinami
Trump oznámil plány na vybudování "zlaté flotily". Třída Trump mají být největší lodě na světě
před 6 hodinami
Počasí zase začne připomínat zimu, ukazuje dlouhodobý výhled
včera
Vánoce omezí vlakovou dopravu. Cestující si musí dát pozor na omezení
včera
Novým trenérem české fotbalové reprezentace je velezkušený Miroslav Koubek
včera
Bude se propouštět, rozhodla vláda. Babiš ale odmítá, že jde o čistky
Aktualizováno včera
Turek u Pavla nepochodil. Prezident je připraven ho nejmenovat
včera
Zemřel hitmaker Chris Rea, podlehl krátké nemoci
včera
Konečně zimní počasí. Letošní Vánoce budou jiné, potvrdili meteorologové
včera
Trump se zřejmě nevzdává "amerického" Grónska. Jmenoval nového vyslance
včera
Drama v Liberci. Sedm zraněných při požáru domu, zachraňovali je hasiči
včera
Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci
včera
Zůna má pokračovat jako ministr obrany. Zastal se ho i prezident
včera
Tragédie v Českých Budějovicích. Chodkyně nepřežila střet s autem
včera
Co se stane, až Rusko zaútočí na Evropu? Hrozí extrémně krvavá válka
včera
Exploze v Moskvě. Generál je po smrti, mluví se o podílu Ukrajinců
včera
Podnikatel Karel Kadlec zemřel. Z CarTec Group udělal respektovanou firmu
Českou podnikatelskou scénu zasáhla smutná zpráva během předvánočního víkendu. Ve věku nedožitých 66 let zemřel Karel Kadlec, zakladatel a majitel společnosti CarTec Group. Podle dostupných informací podlehl krátké a těžké nemoci.
Zdroj: Jan Hrabě