Rusko od začátku invaze na Ukrajinu přišlo o bezmála 20.000 vojáků, stovky tanků, 157 letadel a 140 vrtulníků, uvedl dnes ukrajinský generální štáb. Ruské ministerstvo obrany naopak ohlásilo, že ruské síly od 24. února zničily 130 ukrajinských letadel, 99 vrtulníků, 244 protileteckých raketových zbraní a 443 dronů. Tvrzení stran o ztrátách způsobených nepříteli nelze ověřit z nezávislých zdrojů.
Rusko od vpádu do sousední země přišlo o 19.600 vojáků, 732 tanků,1946 obrněných vozidel, 349 děl, 111 raketometů, 63 kusů protileteckých zbraní, 157 letadel, 140 vrtulníků, 124 dronů, 1406 kusů automobilové techniky, sedm plavidel, 76 cisteren, 25 kusů speciální techniky a čtyři odpalovacích zařízení pro taktické rakety, tvrdí ukrajinský generální štáb.
Naproti tomu mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov tvrdí, že ruské síly od začátku speciální vojenské operace zničily 2139 tanků a dalších obrněnců, 241 raketometů, 917 děl a minometů a také 2046 vojenských automobilů.
Ukrajinská strana údaje o ztrátách svých ozbrojených sil neuvádí a zdrženlivá je ohledně ruské armády i Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov však minulý týden v rozhovoru s televizí Sky News připustil, že Rusko na Ukrajině utrpělo "značné ztráty"; Moskva přitom koncem března oficiálně potvrdila zabití 1351 svých vojáků a zranění dalších 3825.
Související
Rusko provedlo rozsáhlý útok na Ukrajinu. Mezi mrtvými jsou i děti
Proč Ukrajina cílí na "ruský Amazon"? Pádem největšího dlužníka v zemi chce rozpoutat dominový efekt
válka na Ukrajině , Ruská armáda
Aktuálně se děje
včera
Proč Evropu spalují nejničivější požáry novodobé historie? Na vině jsou klimatické změny a vlny veder
včera
Nevídaný krok. UEFA hrozí bojkotem všech turnajů pořádaných FIFA
včera
Zrušení devátých tříd nebude. Je to nekoncepční výplod okurkové sezony, tvrdí Plaga
včera
Praha kvůli extrémnímu počasí zakázala rozdělávání ohňů a kouření na rizikových místech
včera
Armáda byla připravena ruskou raketu sestřelit, prohlásil Tusk
včera
Válka s Íránem se dál rozrůstá. Poprvé byl zasažen i Egypt
včera
Polsko nebylo cílem ruské rakety, mírní napětí Tusk. EU incident ostře odsuzuje, USA jej chtějí prošetřit
včera
Další extrémní počasí je tady. Jak zvládnout vedra? Inspirujte se u obyvatel tropických států
včera
Jak se Rusko dostává ke klíčovým evropským technologiím? Sankce obchází skrze jeden asijský stát
včera
Zelenskyj se vypravil do Polska. Restartoval vztahy s Tuskem
včera
Horké počasí nabírá na síle. Experti upozorňují na extrémní zátěž i hrozbu požárů
včera
Detaily schůzky zveřejněny: Netanjahu postupoval opatrně, snažil se Trumpa nenaštvat
včera
Počet mrtvých po silném zemětřesení v Japonsku roste. Záchranné práci komplikují extrémní vedra
včera
Zásoby raket Patriot se tenčí. Na obzoru je unikátní trilaterální dohoda
včera
Ohnivé peklo o síle atomových bomb. Požáry v Evropě jsou největší v historii, vytváří vlastní bouřky
včera
Desetimetrový kráter v Polsku způsobila ruská střela
včera
V Polsku zněly sirény, do vzduchu vzlétly F-16. Neznámý objekt po sobě nechal desetimetrový kráter
včera
Rusko provedlo rozsáhlý útok na Ukrajinu. Mezi mrtvými jsou i děti
včera
Tropické počasí prohloubí opakující se problém
29. července 2026 22:01
Kavinsky rozesmutnil Francii. Smrt producenta komentoval i Macron
Světovou hudební scénu zasáhla velmi smutná zpráva. Jen pár dní před 51. narozeninami náhle zemřel francouzský DJ a producent Kavinsky, jehož proslavil hit Nightcall. O úmrtí hudebníka informovala například britská BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková