Mladíka na Slovensku zkopali za to, že políbil přítele. Skončil v nemocnici

Devatenáctiletého mladíka na jihu Slovenska napadl a zranil neznámý útočník poté, co se políbil s přítelem. Incident, který dnes potvrdila policie, se podle médií stal minulý týden a oběť útoku podstoupila operaci.

Před dvěma týdny došlo ve slovenské metropoli k homofobní vraždě dvou lidí, která u veřejnosti vyvolala vlnu solidarity s komunitou LGBT+.

Podle policie při zmíněném útoku v Nitře chlapce útočníci zkopali za to, že dal polibek jinému chlapci. Případ policie prověřuje jako podezření z výtržnictví.

Nemocnice uvedla, že přijala pacienta se zraněním čelisti. Jeho stav si vyžadoval operaci.

Od zmíněné vraždy u bratislavského gaybaru Tepláreň (Teplárna) nejde v zemi o první incident vůči lidem jiné než heterosexuální orientace. Podle slovenských médií v jedné z bratislavských restaurací čelil slovním útokům od jiného hosta homosexuální pár, který se políbil.

Související

Americká armáda, ilustrační fotografie.

Slovensko opouští po incidentu v obchodě dva američtí vojáci

Slovensko opustili dva američtí vojáci, kteří se zúčastnili incidentu v obchodě s potravinami ve Zvolenu. Armáda je z mise odvolala, přičemž zřejmě nepůjde o jediné disciplinární opatření. Na sociální síti o tom informovalo americké velvyslanectví na Slovensku.
Policie SR, ilustrační fotografie

Slovensko může od středy dočasně obnovit kontroly na hranicích

V nejbližších dnech se na území Slovenské republiky uskuteční několik akcí, na kterých se podle předběžných informací očekává masivní účast nejen slovenských, ale i zahraničních návštěvníků. Jedná se například o setkání motocyklového klubu Hells Angels, koncert světoznámé hudební skupiny, sportovní akce, konferenci GLOBSEC a další. Slovensko proto dočasně zavede hraniční kontroly s Rakouskem, Maďarskem, Polskem i Českem.

Více souvisejících

Slovensko LGBT+

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy