Čtyřiatřicetiletý muž dnes odpoledne pobodal čtyři lidi při útoku v univerzitním areálu v Severním Porýní-Vestfálsku. Jeden ze zraněných byl ve vážném stavu letecky dopraven do nemocnice. Vážnější bilanci útoku podle agentury DPA zabránili studenti, kteří muže přemohli.
Podle agentury DPA muž vstoupil do areálu univerzity v Hammu-Lippstadtu po 15:30 a začal napadat přítomné osoby. Zranil přitom nožem tři ženy a jednoho muže. Studenti následně útočníka přemohli a zavolali policii.
Policie uvedla, že zasáhla s velkým množstvím jednotek, a to včetně speciálních sil. Podle ní je pravděpodobné, že muž byl "osamoceným útočníkem" a neměl žádné komplice.
Podle agentury DPA není jasné, zda muž je současným či bývalým studentem univerzity. Nejasné jsou také důvody útoku.
Zmíněná univerzita má dva areály ve městech Hamm a Lippstadt na západě Německa. Má zhruba 5600 studentů a zaměřuje se na výuky technických předmětů, ekonomie či přírodních věd.
18. května 2026 13:31
Kallasová, Merkelová, Seagal nebo Depardieu? Evropa hledá vyjednavače pro Rusko
Související
Rusko vydalo nový žebříček nepřátelských vlád. Na prvním místě je Německo, umístilo se i Česko
Bič na potravinářské firmy: Zmenšováním balení klamou zákazníky, rozhodl soud
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 2 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
včera
Detaily záchrany lebky svaté Zdislavy. Experti prozradili podrobnosti
včera
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
včera
Stalo se před 490 lety. Král Jindřich VIII. nechal popravit svou manželku
včera
Česká diplomacie tragicky přišla o pracovníka. Zahynul v Chile
včera
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
včera
MS v hokeji: Lotyšsko porazilo Německo. Slovinci nenavázali na senzaci s Čechy
včera
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
včera
Svět může zažít nejsilnější El Niño v historii už letos. Letní teploty zřejmě v nadcházejících letech zlámou rekordy
Aktualizováno včera
V Praze se srazil autobus s tramvají. Aktivován traumaplán, záchranka povolala velkokapacitní vůz Fenix
včera
WHO poprvé v historii vyhlásila stav veřejného ohrožení před zasedáním. Epiemie eboly může trvat roky
včera
Putin by mohl války na Ukrajině litovat, měl říct Si Ťin-pching Trumpovi
včera
Sedmnáctá epidemie eboly vyvolává v Africe paniku. Neexistující očkování situaci dramaticky zhoršuje
včera
Ebola se šíří rychleji, než jsme odhadovali, přiznává WHO. O většině nakažených ještě lékaři neví
včera
Spojené státy prodlouží dočasné pozastavení sankcí na export ruské ropy
včera
V Británii se ve velkém začíná mluvit o návratu do EU
včera
Trump odložil plánovaný vojenský úder na Írán
včera
Prodávají své děti, aby přežili. Afghánistán se potácí na hraně hladomoru
V afghánské provincii Gór se za úsvitu shromažďují stovky mužů na prašném náměstí v Čagčaránu. Lemují krajnici s nadějí, že jim někdo nabídne jakoukoli práci, která rozhodne o tom, zda se jejich rodiny ten den najedí. Pravděpodobnost úspěchu je však velmi nízká. Pětatřicetiletý Juma Khan našel za posledních šest týdnů práci pouze na tři dny, přičemž denní výdělek se pohyboval mezi 150 až 200 afghání. Jeho děti šly spát tři noci po sobě hladové a manželka i potomci plakali, načež musel poprosit souseda o peníze na mouku. Žije v neustálém strachu, že jeho rodina zemře hlady.
Zdroj: Libor Novák