Německá policie má s Čechy plné ruce práce. Pro ostrahu hranice jí nestačí personál

Německé policii podle internetového portálu týdeníku Der Spiegel chybí personál i vybavení pro ostrahu hranic s Českem a Tyrolskem. Německo je považuje za oblast s výskytem mutací koronaviru, a proto od neděle uzavřelo společné hranice. Spolkové ministerstvo vnitra podle agentury DPA dnes uvedlo, že počáteční logistické obtíže nejsou ničím neobvyklým a v příštích dnech se je podaří zvládnout.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Někteří policisté a policistky uvádějí, že na menších přechodech nebyli schopni zajistit nepřetržité kontroly. Například na hraničních přechodu Oberwiesenthal/Boží Dar projíždějící auta neprohlížejí mezi 23:00 a 05:00, napsal Der Spiegel.

Na celnici v nedalekém Johanngeorgenstadtu jim zase chybí toalety, takže musí využívat zázemí benzinové pumpy, která je ovšem několik kilometrů daleko. Ohřívat se musejí v nastartovaných autech. Hlídky se prý nestřídaly v této krušnohorské vesnici, ale v 60 kilometrů vzdáleném Zwickau (Cvikov). Přechod pak prý čtyři hodiny nikdo nehlídal. "Až se toto rozkřikne, budeme tu mít lidi snažící se uniknout kontrolám," posteskl si nejmenovaný policista.

Mluvčí spolkové policie připustil, že zatímco někde se kontrole nevyhne nikdo, někde strážci pořádku přijali "místně a časově flexibilní opatření". "To, že se při zavedení nových opatření objevují logistické problémy, je naprosto normální, v příštích dnech se to rychle vyřeší," řekl agentuře DPA mluvčí spolkového ministerstva vnitra Steve Alter. Dodal, že na hlavních tazích se kontroluje nepřetržitě.

Od neděle mohou z Česka a Tyrolska do Německa vjet jen němečtí občané a cizinci s trvalým pobytem v této zemi. Výjimky platí i pro některé skupiny pendlerů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská léková agentura začala hodnotit ruskou vakcínu Sputnik V

04.03.2021 13:18 Aktualizováno Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila průběžné hodnocení ruské vakcíny proti covidu…

Německo bude očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

04.03.2021 11:58 Německo již brzy začne proti nemoci covid-19 očkovat seniory starší 65 let také preparátem…

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 11:55 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z…

Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta

04.03.2021 11:31 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama