Německo eviduje 1545 nových případů koronavirové infekce

Německé zdravotní úřady za poslední den v Německu nahlásily 1545 nových případů koronavirové infekce. Vyplývá to z dnešních ranních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Takzvané incidenční číslo, jímž se úřady řídí při posuzování nutnosti změn protiepidemických opatření, je 14,5.

To znamená, že během uplynulých sedmi dní se nákaza potvrdila u 14,5 člověka na 100.000 obyvatel. Sedmidenní incidence roste už téměř tři týdny, na nejnižší hodnotě 4,9 byla 6. června.

Ještě před týdnem RKI hlásil 1183 nově nakažených za posledních 24 hodin. Pokud jde o posuzování protiepidemických omezení, měly by německé úřady v budoucnu brát více v potaz i další čísla, jako je počet hospitalizovaných, upozorňuje agentura DPA.

V Německu bylo během posledních 24 hodin zaznamenáno 38 úmrtí souvisejících s covidem-19. Před týdnem RKI hlásil 34 zemřelých. Od začátku pandemie na začátku minulého roku Německo eviduje 3,758.401 nakažených, zhruba 3,647.700 uzdravených a 91.565 úmrtí lidí s virem SARS-CoV-2 v těle.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy