Německo eviduje rekordních 65.371 nových případů koronaviru

Německo eviduje za posledních 24 hodin rekordních 65.371 nových případů koronavirové nákazy. Sedmidenní incidence je 336,9 nových případů na 100.000 obyvatel, což je také dosud nejvyšší hodnota.

Dnes brzy ráno o tom informoval Institut Roberta Kocha (RKI). Pozitivních testů bylo více než 60.000 poprvé. Přesně před týdnem zaznamenaly zdravotní úřady poprvé více než 50.000 nově infikovaných za den.

V celém Německu bylo za posledních 24 hodin zaznamenáno 264 úmrtí souvisejících s covidem-19. Před týdnem úřady nahlásily 235 zemřelých.

Od začátku pandemie eviduje RKI dohromady 5,195.321 prokázaných infekcí virem SARS-CoV-2, 98.538 zemřelých a zhruba 4,564.200 zotavených.

Počet covidových pacientů přijatých v nemocnicích během uplynulých sedmi dní činil ve středu 5,15 na 100.000 obyvatel. V úterý to bylo 4,86. Dosud nejvýše se tato hodnota vyšplhala v době loňských vánočních svátků, kdy se pohybovala okolo 15,5.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci jednotlivé spolkové země zpřísňují protikoronavirová opatření. Například v Bavorsku sousedícím s Českem nesmějí od úterka lidé, kteří proti covidu-19 nejsou naočkovaní, do restaurací a hotelů. Obdobná opatření má od pondělí zavést i Česká republika. O dalším zpřísňováním podmínek neočkovaným na celoněmecké úrovni bude dnes hlasovat Spolkový sněm.

"Směřujeme teď do vážné nouze. Budeme mít opravdu velmi zlé vánoční svátky, pokud teď nepřijmeme protiopatření," upozornil ve středu večer šéf RKI Lothar Wieler při online debatě se saským premiérem Michael Kretschmerem.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy