Německo má 13 554 nových případů covidu, ve středu padne důležité rozhodnutí

V Německu přibylo za posledních 24 hodin 13.554 případů nákazy koronavirem. Je to o něco méně než minulé úterý, uvedl dnes podle agentury DPA Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nakažených covidem-19 začal v zemi razantně stoupat v říjnu a před dvěma týdny se ustálil na vysokých hodnotách. Trvalejší pokles po částečném uzavření ekonomiky zatím nenastal.

Nejvíce nových nemocných vykázalo Německo v pátek - bylo jich 23.648. Minulé úterý bylo ohlášeno 14.419 případů nákazy. V pondělí pak přibylo 10.864 nakažených, což bylo o něco více než minulé pondělí. RKI připomíná, že čísla bývají počátkem týdne nižší, protože o víkendu se méně testuje.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo Sars-CoV-2 nejméně 942.687 lidí. Počet těch, kteří s touto nemocí zemřeli, k dnešnímu dni stoupl o 249 na 14.361. RKI odhaduje, že 636.700 lidí se z nemoci mezitím uzdravilo.

Šéfové spolkových zemí se v pondělí večer dohodli, že stávající omezení zavedená proti šíření pandemie prodlouží do 20. prosince, napsala agentura DPA. Konečné rozhodnutí má padnout ve středu na jejich poradě s kancléřkou Angelou Merkelovou. Původně měly mít restaurace a volnočasová a kulturní zařízení zavřeno jen do konce listopadu.

Před středeční poradou se spolkové země dohodly také na dalších návrzích pravidlech pro zimní svátky. Podle agentury DPA jejich premiéři navrhují, aby byla v období od 23. prosince do 1. ledna umožněna soukromá setkání až deseti lidí z různých domácností. Dosud platí, že se k jedné domácnosti mohou připojit nejvýše dva členové druhé domácnosti.

Předsedové vlád spolkových zemí na druhé straně vyzývají lidí, aby si před Vánocemi naordinovali pokud možno několikadenní karanténu. Podle nich by tomu pomohlo, kdyby školákům začaly zimní prázdniny už 19. prosince.

Země dále navrhují zakázat silvestrovské ohňostroje na frekventovaných veřejných prostranstvích. Zamezit se tak má tvoření větších skupin. Obecně premiéři doporučují vzdát se silvestrovských ohňostrojů.

Spolkové země rovněž chtějí vyzvat zaměstnavatele, aby zvážili, zda by své prostory nemohli v období kolem Vánoc uzavřít, a to tím, že vyhlásí podnikové prázdniny, nebo hromadně umožnění práci z domova od 23. prosince do 1. ledna.

Související

Více souvisejících

Německo Angela Merkelová Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 50 minutami

Donald Trump

Jak Trump v Bílém domě změní vztahy s Čínou? Je mimořádně nepředvídatelný politik, řekl expert pro EZ

Nástup republikánského exprezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu po listopadových volbách v USA je v současné době velice realistickou možností. Ať už se ale role jednoho z nejmocnějších lidí planety ujme on nebo svůj post obhájí Joe Biden, vliv na vztahy s cizími mocnostmi to mít bude. EuroZprávy.cz se obrátily na programového ředitele Středoevropského institutu asijských studií (CEIAS) Richarda Turcsányiho, aby vysvětlil dopad případného Trumpova nástupu do úřadu na vztahy USA s Čínou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

Kreml popřel, že by jeho ofenzíva u Charkova selhala. Experti to vidí jinak

Ruská ofenzíva v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny nebyla neúspěšná, oznámil ve středu mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle serveru Moscow Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy