Německo hlásí 20 398 nových případů nákazy, některé regiony zpřísňují opatření

Německo za poslední den oznámilo 20.398 nových případů nákazy koronavirem, což je méně než před týdnem, ale téměř dvojnásobek oproti předchozímu dni. Podle deníku Süddeutsche Zeitung mohly být nižší údaje za pondělí zkreslené tím, že v některých spolkových zemích byl ten den svátek. Sedmidenní incidence oproti předchozímu dni klesla, ve srovnání s předchozím týdnem ale vzrostla.

Podle údajů dnes ráno zveřejněným na webu Institutu Roberta Kocha (RKI) přibylo v Německu za poslední den 20.398 potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a 194 úmrtí spojených s covidem-19, o den dříve přibylo 10.813 případů nákazy a 81 úmrtí spojených s nákazou. Před týdnem podle agentury DPA evidoval RKI za den 23.212 nových nákaz a 114 úmrtí spojených s covidem-19.

Sedmidenní incidence na 100.000 obyvatel byla za poslední den podle RKI 146,6, o den dříve 153,7 a před týdnem 118.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci zpřísňují některé spolkové země opatření, ode dneška například Bádensko-Württembersko pro neočkované stanovilo, že do restaurací a volnočasových zařízení nově mohou jen s PCR testy.

Sasko, které je po Durynskou druhou nejpostiženější spolkovou zemí a které sousedí s Českou republikou, má v pátek rozhodnout, zda od pondělí zavede další zpřísnění pro neočkované. Pro návštěvu restaurací, kin či dalších volnočasových zařízení by tam už neměl stačit negativní test na koronavirus, do těchto prostor by tam mohli jen plně očkovaní či ti, kdo nemoc covid-19 prodělali. Podobné opatření zvažují i další spolkové země.

O zpřísnění restrikcí pro neočkované hovořila v úterý i kancléřka Angela Merkelová, zmínila jako možnost mimo jiné odepření vstupu do vybraných zařízení či každodenní testování na pracovišti.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 40 minutami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 57 minutami

před 1 hodinou

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Polsko buduje nejsilnější pozemní armádu v Evropě, prohlásil ministr obrany

Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak oznámil svůj záměr učinit z polské armády nejsilnější pozemní armádu v Evropě. Jak informuje Polskie Radio, podle Błaszczaka by polská armáda mohla mít až 300 tisíc vojáků.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy