V Německu přibylo 879 nakažených koronavirem, nový rekord oznámilo Polsko

V Německu bylo za poslední den hlášeno 879 nových případů koronavirové nákazy, a dohromady tak bylo v zemi prokazatelně infikováno už nejméně 211.281 lidí.

Vyplývá to z údajů, které dnes ráno zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI), který sčítá případy hlášené z jednotlivých zdravotních úřadů.

Počet úmrtí v souvislosti s koronavirovou infekcí dosáhl podle RKI 9156, o den dříve to bylo 9148. Zároveň ale do dnešního rána přibližně 194.000 Němců nad nákazou zvítězilo.

Reprodukční číslo je aktuálně podle odhadů RKI kolem jedné, což znamená, že jeden infikovaný virem SARS-CoV-2 nakazí v průměru zhruba jednoho dalšího člověka.

Předchozí den RKI hlásil 509 nově potvrzených případů koronavirové infekce. Už v pracovních dnech minulého týdne denní přírůstky infekcí v zemi přesahovaly 800.

Polsko dnes ohlásilo další rekordní nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem, za uplynulý den je jich 680. Je to už čtvrtý rekord během jednoho týdne, upozornila agentura Reuters. Skoro třetina nových případů je ze Slezska, které sousedí s Českou republikou a které se potýká s šířením nákazy v uhelných dolech.

Mamy 680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15),

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) August 4, 2020

Největší ložiska infekce jsou nyní v dole Bielszowice ve městě Ruda Ślonska (Slezská Ruda), kde se nakazilo skoro 500 lidí, a v dole Silesia v Czechowicích-Dziedzicích; tam evidují více než 230 případů. Tento důl spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH) českého podnikatele Daniela Křetínského.

Celkově se v osmatřicetimilionovém Polsku nákaza potvrdila u 48.149 lidí a mrtvých s nemocí covid-19 je v zemi 1738.

Vláda zvažuje zavedení přísnějších opatření v nejvíce zasažených regionech, třeba omezení počtu hostů na oslavách svateb, které jsou v posledních týdnech často ohnisky nákazy. Hygienici ve Slezském vojvodství dnes informovali o tom, že se nakazila polovina z 80 účastníků svatby, která se nedávno konala v Pszczyně. Šlo přitom o lidi z různých regionů v Polsku i z Německa. Zatím tři případy infekce se objevily u hostů na jiné veselce v Pszczyně, kam byli pozvaní i lidé z Česka, informuje televize TVN24 na svých internetových stránkách.

Ve Velkopolském vojvodství musel dnes přerušit výrobu drůbežářský podnik, kde testy koronavirus prokázaly u 233 lidí, dalších 170 je v karanténě. Firma má asi 800 zaměstnanců.

Covidem-19 onemocněli tři polští senátoři a dnes o tom, že je nakažený, informoval jeden lidovecký člen Sejmu, dolní komory parlamentu. Jak Senát, tak Sejm odložily svoje schůze. Zákonodárci se ale mají ve čtvrtek sejít na prezidentské přísaze Andrzeje Dudy. Povinné při této slavnostní společné schůzi obou komor mají být roušky, k dispozici budou ochranné rukavice a dezinfekce.

Související

Friedrich Merz (CDU)

Německo se řítí do politického chaosu. Klíčový Merzův člověk obešel zákony, pořídil si dítě z USA

Německá Křesťanskodemokratická unie čelí vážné vnitřní krizi, která výrazně oslabuje pozici spolkového kancléře Friedricha Merze. Tradiční letní politické příměří v Berlíně narušil skandál kolem klíčového představitele strany Jense Spahna, jenž se společně se svým partnerem stal otcem díky náhradní matce ve Spojených státech. Náhradní mateřství je přitom v Německu zakázané a samotná CDU vůči němu dlouhodobě zaujímá odmítavý postoj, což vyvolalo značný rozruch mezi konzervativními voliči i spolkovými zákonodárci.

Více souvisejících

Německo Polsko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

před 6 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Záhada z Krkonoš. Policie chce zjistit identitu tajemného muže

Za záhadu by se dal označit případ, kterým se od pondělí zabývají policisté z Krkonoš. Na horách se totiž objevil muž neznámé totožnosti, jehož se nedaří identifikovat. Mohlo by se jednat o cizince. Policie každopádně žádá o pomoc veřejnost. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy