Německo nejspíš prodlouží karanténu kvůli koronaviru do března

Karanténa v Německu bude prodloužena do března. Bez uvedení konkrétního data s tím podle magazínu Der Spiegel počítá návrh závěrů nadcházejícího středečního jednání kancléřky Angely Merkelové se zemskými premiéry. Uvolnění stávající uzávěry nelze rovněž očekávat, Merkelová se totiž z obav z koronavirových mutací staví proti.

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

Výjimkou se zřejmě stanou školky a školy, které již některé spolkové země plánují postupně otevírat.

Do karantény se Německo uchýlilo loni v listopadu. Od té doby byla opakovaně prodloužena a její podmínky zpřísněny. V zemi je nyní nařízeno distanční vyučování, jsou uzavřené restaurace, kina a obchody, které neprodávají zboží denní potřeby.

V dokumentu, které dnes kancléřství před středečním jednáním zaslalo spolkovým zemím, nejsou prozatím žádné termíny uvolňování. S ním chce Merkelová do 1. března vyčkat. Kancléřka se ale se zemskými premiéry zřejmě shodne na postupném otevírání školek a škol. Opakovaně totiž slíbila, že právě tyto vzdělávací instituce budou první na řadě.

Řada spolkových zemí vedle otevření škol požaduje i jasný harmonogram toho, jak se s uvolňováním poměrů bude postupovat. Zdůvodňují to tím, že nelze uzávěru prodlužovat bez jasného cíle. Doposud vláda zdůrazňuje, že je nutné se vrátit na méně než 50 nových případů na 100.000 obyvatel za sedmidenní období. Tato hodnota je podle odborníků klíčová, aby bylo opět možné trasovat šíření infekce.

Německo má nyní podle Institutu Roberta Kocha 73 nových případů na 100.000 obyvatel za sedmidenní období, vrcholem byla hodnota takřka 200 před Vánocemi. Pro srovnání, v Česku je sedmidenní incidence podle portálu corona-in-zahlen.de takřka 468.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU jednají o spolupráci s NATO i posilování vlastní obrany

26.02.2021 10:46 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes debatují o tom, jak vyvážit posilování obranné…

ONLINE: Přes 14 tisíc nově nakažených. Česko je nejhorší v EU, počet…

26.02.2021 10:30 Aktualizováno V Česku přibylo ve čtvrtek 14 457 nově nakažených lidí. Počet úmrtí s koronavirem se k dnešní osmé…

Polští mladíci letěli do Mexika za prací, namísto toho přišli o orgány

26.02.2021 08:11 Polskem otřásl osud dvou dvacetiletých mladíků, kteří tento měsíc odletěli do Mexika za přislíbenou…

Nakažlivější mutace koronaviru je v Česku. Vláda zváží omezení pohybu

25.02.2021 22:05 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 13 657 nakažených. Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama