Nejžádanější pohonné hmoty na čerpacích stanicích na Slovensku minulý týden opět zlevnily, průměrné ceny benzinu i motorové nafty klesly na několikaměsíční minimum. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Po zlevnění ropy se snížily ceny paliv také v Česku.
Benzin Natural 95 vyšel minulý týden na Slovensku v průměru na 1,734 eura (42,66 Kč) za litr. Během jednoho týdne zlevnil o pět eurocentů (1,23 koruny), za méně byl naposledy na přelomu dubna a května. Průměrná cena nafty za týden klesla o 4,7 eurocentu (1,16 koruny) na 1,773 eura (43,62 Kč) za litr, byla tak nejnižší od konce května.
Na dosavadním maximu byly ceny obou těchto druhů pohonných hmot na Slovensku na přelomu června a července, kdy dosáhly shodně 1,946 eura (47,87 Kč) za litr. Od té doby se nepřetržitě snižují, nadále jsou ale mnohem dražší než na začátku letošního roku.
V Česku paliva za poslední týden zlevnila více než o korunu. Natural 95 se v průměru prodával za 40,66 Kč za litr, nafta 42,44 Kč za litr. Česko podle ministra financí Zbyňka Stanjury zvažuje prodloužení aktuálního snížení spotřební daně na naftu a benzin, které má zatím platit do 30. září. Snížení spotřební daně na benzin a naftu o 1,50 koruny na litr platí od 1. června. Slovensko na rozdíl od Česka, Maďarska či Polska nezavedlo opatření s cílem tlumit dřívější zdražování pohonných hmot.
Související
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
Aktuálně se děje
včera
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
včera
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
včera
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno včera
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj
včera
Výhled počasí na měsíc. Nejtepleji má být kolem květnových svátků
včera
Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem
včera
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
včera
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
včera
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
včera
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
včera
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
včera
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
včera
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
včera
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
včera
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
13. dubna 2026 22:03
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
13. dubna 2026 20:19
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
13. dubna 2026 19:34
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.
Zdroj: Jan Hrabě