Polsko dnes oznámilo 5733 nově potvrzených případů koronaviru za poslední den. To je nejmenší denní přírůstek od 13. října, píše agentura PAP s odvoláním na polské ministerstvo zdravotnictví. Maďarsko zaznamenalo za uplynulý den 5595 pozitivních testů na koronavirus.
Celkem se od vypuknutí pandemie v Polsku, které má přibližně 38 milionů obyvatel, nakazil skoro milion lidí. V souvislosti s covidem-19 tam zemřelo dosud 17.150 osob, za poslední den ministerstvo eviduje 121 úmrtí. Zotavilo se zatím 577.514 infikovaných.
Mamy 5 733 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (659), zachodniopomorskiego (599), wielkopolskiego (532), dolnośląskiego (445), pomorskiego (441), śląskiego (421), łódzkiego (375), warmińsko-mazurskiego (327), kujawsko-pomorskiego (297)
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 30, 2020
Polská vláda v reakci na šíření koronaviru rozšířila od 7. listopadu restriktivní opatření na maloobchod, zábavní a kulturní akce, školy a také hotely. Od 28. listopadu znovu povolila otevření nákupních center, nicméně restaurace, fitness centra, kina a divadla zůstanou zavřená přinejmenším do 27. prosince.
Ve zhruba desetimilionovém Maďarsku se koronavirus SARS-CoV-2 prokázal od začátku pandemie u 217.122 lidí, uvedla dnes agentura MTI. S covidem-19 v zemi dosud zemřelo 4823 osob, za posledních 24 hodin úřady registrují 151 úmrtí. Naopak 63.860 infikovaných se už zotavilo.
Maďarsko dosud rekordní přírůstek nově nakažených zaznamenalo v sobotu, kdy testy prokázaly infekci u 6819 lidí. Ve stejný den zemřelo 156 lidí v souvislosti s koronavirem, což byl dosud nejvyšší počet úmrtí kvůli covidu-19 v zemi.
Související
Armáda byla připravena ruskou raketu sestřelit, prohlásil Tusk
Polsko nebylo cílem ruské rakety, mírní napětí Tusk. EU incident ostře odsuzuje, USA jej chtějí prošetřit
Aktuálně se děje
před 1 minutou
V kavárně v Moskvě došlo k výbuchu. Na místě údajně slavili ruští hlavouni
před 30 minutami
Jak má probíhat odzbrojení Pásma Gazy? Bílý dům chce začít do měsíce, podle expertů jde o práci na rok
před 1 hodinou
Coca-Cola, Mondelēz, Danone, Ferrero a další firmy bojkotují snahy o potlačení obezity, varuje WHO
před 2 hodinami
Počasí: Moravu zasáhly silné bouřky, mohou padat kroupy
před 4 hodinami
Proti FIFA se bouří světové fotbalové organizace. Současný způsob řízení je neudržitelný, vzkazuje UEFA
před 5 hodinami
Rusko mění strategii. Místo energetické infrastruktury si na Ukrajině vybírá nový typ cílů
před 6 hodinami
Záchranáři převezli na Bulovku ženu s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc
před 7 hodinami
Jak překonali migranti opevněnou hranici? Proč zamířili zrovna do Ceuty? Otázky, na které se ptá celý svět
před 9 hodinami
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
před 10 hodinami
Proč jsou útoky na Kyjev navzdory krytům tak ničivé? Na vině je hned několik faktorů
před 11 hodinami
Není to jen válka. Klimatická krize je pro globální ekonomiku stále větší hrozbou
před 12 hodinami
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
před 13 hodinami
Rusko zaútočilo na Kyjev balistickými raketami, nejméně devět mrtvých
před 15 hodinami
Počasí hraje zásadní roli. V Česku nastane nejhorší stav za čtyři roky
včera
Knížakovi bude na pohřbu mluvit i bývalý prezident Klaus
včera
V Jablonci došlo k napadení dvou žen. Policisté se obrátili na veřejnost
včera
Dvě pošty přepadl muž, který si měl jít sednout za mříže
včera
Policie posílí bezpečnostní opatření na Prague Pride, oznámil Metnar
včera
Pavel bude mít nového spolupracovníka. Mění se ředitel zahraničního odboru
včera
První Čech přeplaval La Manche před 55 lety. Po několika letech si to zopakoval
Předposledního červencového dne roku 1971, tedy přesně před 55 lety, se podařilo prvnímu Čechovi v historii přeplavat Lamanšský průliv mezi Francií a Velkou Británií. Jmenoval se František Venclovský a průliv za svůj život překonal hned dvakrát.
Zdroj: Lucie Žáková