Maďarsko

Maďarsko

Média: Maďarsko schválí vstup Švédska do NATO

Podle serveru index.hu se zdá, že se blíží nová dohoda mezi Maďarskem a Švédskem ohledně švédských bojových letadel Gripen, informovala v neděli tisková agentura PA Media. To by mohlo otevřít cestu k ratifikaci vstupu Švédska do Severoatlantické aliance parlamentní frakcí vládní strany Fidesz.
Ulf Kristersson

Švédsko dalo Maďarsku košem. Chce do NATO a diskutovat o tom nebude

Na neformálním setkání švédského premiéra Ulfa Kristerssona s předsedou maďarské vlády během probíhajícího summitu Evropské unie v Bruselu se nebudou vést žádné rozhovory o Severoatlantické alianci. Švédský premiér to uvedl před odletem do Bruselu v rozhovoru pro deník Dagens Nyheter.
Jens Stoltenberg, Summit NATO ve Vilniusu 2023 (11.–12. července 2023).

Kdy schválí Maďarsko přijetí Švédska do NATO? Stoltenberg odhadl termín

Generální tajemník NATO předpokládá, že maďarský parlament schválí vstup Švédska do Severoatlantické aliance, a to koncem února. Tím by byla odstraněna poslední překážka pro přijetí severské země do NATO. Jens Stoltenberg to uvedl po dnešním jednání s černohorským premiérem Milojkem Spajičem, které proběhlo v bruselském sídle NATO.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy