První potvrzený případ nákazy koronavirem má Chorvatsko

První potvrzený případ nakažení novým koronavirem dnes oznámilo Chorvatsko. Podle sdělení ministra zdravotnictví Villiho Beroše jde o mladíka, který minulý týden pobýval tři dny v Itálii.

Chorvatsko
doporučujeme

Mimo to je v rijecké nemocnici devět dělníků, kteří se mohli nakazit při práci v Itálii, napsal deník Večernji list.

O prvním chorvatském pacientovi s nákazou koronavirem informoval na společné tiskové konferenci s Berošem předseda vlády Andrej Plenković. Řekl mimo jiné, že mladý muž je v karanténě na Klinice infekčních onemocnění v Záhřebu, nicméně se cítí dobře a průběh jeho onemocnění je zatím mírný.

Ministr upřesnil, že infikovaný byl od 19. do 21. února na návštěvě v Milánu na severu Itálie. Zpravodajský server 24sata k tomu dodal, že mladík se jel podívat na fotbalový zápas, který se hrál na stadionu San Siro.

Úřady podle ministra nyní zjišťují osoby, s nimiž byl nakažený muž od návratu do Záhřebu v kontaktu.

Večernji list napsal, že mladík čtyři dny v hlavním městě pobýval, aniž tušil, že se nakazil. V pátek byl také ještě v práci. Až v pondělí se sám dostavil k epidemiologovi kvůli symptomům a vzhledem k tomu, že byl v Itálii. V izolaci je nyní testována také jeho dívka, s níž žije.

Kromě toho se nyní v Klinickém centru v Rijece nachází devět dělníků, kteří pracovali v Itálii v továrně, v níž bylo koronavirem infikováno 20 lidí, napsal Večernji list. Ředitel centra Davor Štimac k tomu řekl, že jeden z těchto devíti dělníků měl symptomy podobné chřipce a je nyní v izolaci. Čeká se na výsledky testů.

Chorvatsko, které je zejména v létě oblíbenou destinací Čechů, je tak už jedenáctou zemí v Evropě, kde bylo potvrzeno nakažení koronavirem, který se v prosinci začal šířit z čínského města Wu-chanu. Zatím byla infekce potvrzena u pacientů v Belgii, Británii, Finsku, Francii, Chorvatsku, Německu, Itálii, Rakousku, Rusku, Švédsku a Španělsku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 07:40 Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Do ulic vyrazí tisíce policistů a vojáků. Podle Maďara opatření nestačí

28.02.2021 21:54 Aktualizováno Z sobotu přibylo v Česku 7798 nakažených. O půlnoci začnou platit v Česku nová opatření, podle…

Slovensko zavede částečný zákaz vycházení večer

28.02.2021 21:53 Slovensko od středy 3. března zavede obecný zákaz vycházení večer a částečně v noci, rozhodla na…

Německé spolkové země pošlou Česku 15 tisíc dávek vakcíny

28.02.2021 21:28 Tři německé spolkové země pošlou do České republiky 15.000 dávek vakcíny proti covidu-19.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama