Slovensko má další dva případy nákazy Covid-19

Slovensko podle tamního ministerstva zdravotnictví zaznamenalo další dva případy nákazy novým typem koronaviru. Jde o manželku a syna dvaapadesátiletého muže ze západu země, kterého premiér Peter Pellegrini v pátek označil za první oficiálně potvrzený případ nákazy na Slovensku. Dotyčný syn v únoru pobýval v Itálii, která má z evropských států s odstupem nejvíce potvrzených případů onemocnění COVID-19, jež koronavirus způsobuje.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Slovensko tak hlásí tři pozitivní případy a zná i pacienta ´0´, tedy prvního nosiče daného onemocnění. Je to syn, který byl v polovině února na výletě v italských Benátkách," uvedlo nyní v prohlášení slovenské ministerstvo zdravotnictví.

Syn i jeho otec, který měl zdravotní potíže už delší dobu, jsou hospitalizováni, žena zůstává v domácí izolaci. Rodina pochází z vesnice u západoslovenského města Malacky, které leží na půl cesty mezi Bratislavou a hranicemi s Českem a nedaleko hranic s Rakouskem.

Slovenské úřady v reakci na první potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru v pátek zakázaly návštěvy v nemocnicích, věznicích a v domovech sociálních služeb, povoleny nejsou školní exkurze do zahraničí a v pondělí vstoupí v platnost zákaz letů mezi Slovenskem a Itálii.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví mezitím rozeslalo na mobilní telefony v zemi SMS zprávy, aby lidé v případě podezření na koronavirus kontaktovali lékaře jen telefonicky nebo volali na zvláštní telefonickou linku.

Pacientům také doporučilo využít elektronický způsob předepisování léků. Slovensko na rozdíl od Česka zatím nezavedlo pro své obyvatele, kteří se vrátí z Itálie, povinnost oznámit tuto skutečnost bez osobního kontaktu lékaři.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo plánuje očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

03.03.2021 17:18 Německo by brzy mohlo začít vakcínou AstraZeneca proti nemoci covid-19 očkovat i osoby starší 65…

ONLINE: Přibylo přes 16 tisíc nakažených. Nemocnicím docházejí kapacity

03.03.2021 17:11 Aktualizováno Německu se dnes bude rozhodovat o tom, zda v zemi bude pokračovat karanténa, která zatím platí do 7…

Itálie vpustí do přístavu loď s 363 utečenci

03.03.2021 15:04 Itálie vpustí do svého přístavu loď německé nevládní organizace Sea Watch s 363 utečenci na palubě.…

Německo o dva týdny prodlouží kontroly na hranicích s Českem

03.03.2021 14:56 Aktualizováno Německo prodlouží stálé kontroly na hranicích s Českou republikou a rakouským Tyrolskem do 17.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama